05.10.2017 23:11


Naučit se cizím jazykům jde i zdarma se sklenicí vína

Autor: Tereza Navrátilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Barbora Jančeová se jako jedna z přibližně dvaceti studentů zúčastnila ve středu 4. října prvního setkání Drink 'n' ling, které umožňuje zájemcům naučit se nové fráze hned několika jazyků během jednoho večera. „Přišla jsem si sem především procvičit angličtinu, ale švédština či řečtina se také může v budoucnu hodit,“ reaguje Barbora s úsměvem na otázku, co ji na akci Drink 'n' ling přivedlo. 

Studenti konverzují zároveň v několika jazycích

Brno - Drink 'n' ling je iniciativou, která má oproti jiným neformálním konverzacím určitý řád. Zásadním rozdílem je rozhovor formou tzv. speed datingu neboli rychlého rande, kdy v každém kole má účastník ke konverzaci pouhých sedm minut. Poté se konverzační partneři prostřídají a vše běží nanovo. „Občas se nestihnu ani napít vína, jak je to rychlé. Na druhou stranu se alespoň nestane, že bych s někým vyčerpala všechna témata a neměla si s ním už co říct,“ popisuje atmosféru večera Barbora.

Přestože se akce koná v České republice, převážnou většinu účastníků tvoří cizinci, kteří v Brně delší dobu studují nebo jsou zde na Erasmu. „Nábor zájemců probíhal převážně v průběhu orientačního týdne pro zahraniční studenty v univerzitním kině Scala. Ani v nejmenším jsme nedoufali, že se jich tu dnes sejde tolik. Jsou zde studenti ze všech možných států Evropy, ale například i z Íránu, Turecka či Vietnamu,“ neskrývá své nadšení jedna z organizátorek setkání Dominika Pirklová.

Touha rychle se seznámit s novými lidmi z celého světa přilákala na akci i dvaadvacetiletého studenta z Francie Amauryho Drehera. „Napřed jsem byl nervózní z toho, že umím pouze angličtinu a francouzštinu, ale zjistil jsem, že je to především super příležitost popovídat si s lidmi s odlišnou kulturou o našich tradicích, národnostech a učit se společně nová slova našich jazyků,“ dodává student.

Drink 'n' ling teď chtějí organizátoři pořádat pravidelně každých 14 dní. „Do budoucna se zamýšlíme i nad večery, které by byly vždy zaměřeny na jeden jazyk nebo jeden stát. Ale uvidíme, zatím nám bude stačit, když se akce uchytí a lidé se sem budou rádi vracet,“ doplňuje Dominika s úsměvem na tváři.

Připnout si vlaječku svého státu a znovu se pouštět do konverzací s lidmi z celého světa láká i Barboru.„Zpočátku jsem se trochu bála mluvit s cizími lidmi cizím jazykem, ale překvapila jsem sama sebe. Pokud budu mít příležitost, ráda se opět zúčastním,“ uzavírá celý večer Barbora. 

Klíčová slova: Drink 'n' ling, konverzace, jazyky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.