03.11.2013 14:03


Nad Brnem létala Kometa

Autor: Martina Řihánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Příznivci brněnského hokejového klubu Kometa Brno se v sobotu sešli na Kraví hoře. Konal se tam již třetí ročník Drakometiády, tedy pouštění draků s Kometou.  Kromě drakiády byl pro děti připraven i bohatý doprovodný program.

Brno - Kraví hora se včera zahalila do modrobílých barev. Fanoušci brněnské Komety se tam totiž společně sešli, aby pouštěli draky. Na rozdíl od minulých ročníků, kdy se drakiáda konala ve sportovním areálu při Základní škole Laštůvkova v Bystrci, letos děti pouštěly draky na jednom z nejvyšších brněnských kopců. „Spolupracujeme s panem Michaelem Svobodou, který má pod palcem Kociánku i další ústavy a centra. Právě děti z ústavů měly program dopoledne na hvězdárně, takže jsme se domluvili, že obě akce spojíme,“ vysvětlila přesun místa konání marketingová referentka HC Komety Brno Lucie Odehnalová.

Kromě pouštění draků byla pro děti připravena i řada soutěží a her. „Jako doprovodný program je nachystáno střílení na branku, tvoření zvířátek z jablíček, malování draků a v neposlední řadě let balonem, kterým se budou moct proletět děti, které vyhrají soutěž,“ vysvětlila Odehnalová. Mezi další hry, kterými se mohly děti zabavit, patřily hádanky, skládačky, stolní hokej, malování na obličej, slalom s pukem na hokejce a dokonce i prohlídka sanitního vozu.

Podle ředitele projektu Brno a Jižní Morava bez hranic Michaela Svobody zavítalo na sobotní Drakometiádu kolem čtyř stovek návštěvníků. „Líbí se nám tady, syn si chce vyzkoušet střílet na branku, takže se určitě zapojíme i do soutěží,“ popsala své dojmy Jana Mrhačová, která drakiádu navštívila s rodinou. Povětrnostní podmínky nebyly nejlepší. Ne všem se proto podařilo udržet draka ve vzduchu  „Máme jednoho sportovního draka, který nám nechce létat, protože moc nefouká, ale dcera vyráběla s tatínkem papírového, a ten lítá hezky,“ zhodnotila létací podmínky Mrhačová.

Výherce soutěže musel namalovat nejhezčího draka, vyrobit nejkrásnější zvířátko z jablek a s malou pomocí rodičů správně zodpovědět otázky v pohádkovém i hokejovém kvízu. Celkovou vítězkou se stala tříletá Gábinka. Ta si spolu se svými rodiči kvůli nepřízni počasí nemohla hlavní cenu, tedy let horkovzdušným balonem, vychutnat ihned. Při vyhlášení výsledků však dostala poukaz, který může uplatnit v nejbližších dnech. Na závěr drakiády si všichni účastníci společně zazpívali několik typických komeťáckých pokřiků.

Klíčová slova: Kometa, drakiáda, Drakometiáda, Kraví hora

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.