31.03.2018 22:13


Na Václavském náměstí lidé demonstrovali kvůli týrání zvířat. Požadují vyšší tresty v prokázaných případech

Autor: Stanislav Vaculík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Demonstrace za vyšší tresty v případech týrání zvířat se konala v sobotu na Václavském náměstí v Praze. Účastníci měli možnost vyslechnout případy týraných zvířat, názory několika hostů a jejich návrhy na zlepšení situace v této problematice. Demonstranti požadovali vyšší tresty za týrání zvířat, lepší zacházení s hospodářskými zvířaty a vymahatelnost potrvzených případů.

Demonstrace proti týrání zvířat

Praha - Na demonstraci proti nízkým trestům za týrání zvířat se v sobotu kvůli špatnému počasí sešlo mnohem méně lidí, než bylo očekáváno. Přestože se na sociální síti Facebook k demonstraci přihlásilo přes 3 500 lidí, samotné demonstrace se jich zúčastnilo jen několik stovek. Příčinou bylo s největší pravděpodobností špatné počasí. „Nechápu, že se kvůli pár kapkám vody někdo rozhodne nepodpořit tak důležitou věc, stála bych tu i v mrazu,“ vyjádřila se k nízkému počtu demonstrantů účastnice Věra Kubíková.

Hlavním cílem demonstrace bylo vyjádření nesouhlasu s nízkými tresty za týrání zvířat, které u nás ve většině případů obnášejí finanční pokutu nebo podmíněný trest. Další z požadavků bylo například zlepšení podmínek chovu hospodářských zvířat. „Požadujeme zlepšení podmínek chovu hospodářských zvířat, přísnější tresty pro provozovatele nezákonných množíren a zvířecí tyrany, úpravy v legislativě, které by umožňovaly policii snadnější vniknutí do množíren,“ vyjmenovala několik požadavků jedna z organizátorek demonstrace Laura Koubová.

Demonstranti a přihlížející měli možnost podepsat petici, která se týkala právě požadavků na vyšší tresty za týrání zvířat, zlepšení podmínek chovu hospodářských zvířat a dalších. „Podepsání petice a účast na této demonstraci je to nejmenší, co mohu pro ty nevinné tvory udělat,“ okomentovala účastnice Kubíková.

K situaci se veřejně vyjádřili zástupci různých neziskových organizací a na podporu zvířat zde zazpívala i operní pěvkyně Alena Žáková. Jedním z hostů byl i advokát Robert Plicka, který se zabývá případy týrání zvířat. „Je velmi důležité oficiálně definovat, co je to množírna a na základě toho pak zavést patřičné tresty za jejich provoz. Chceme nejenom zavedení vyšších trestů za týrání zvířat, ale také stanovení minimálního trestu za takové počínání. Myslíme si, že by tresty za týrání zvířat měly být stejné, jako za týrání jakéhokoliv člověka,“ uvedl.

Klíčová slova: demonstrace, týrání zvířat, Václavské náměstí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.