17.12.2017 01:14


Na Štědrý den můžete vyrazit do kostela, do zoo nebo třeba do klubu

Autor: Vendula Čermáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Kostely po celém Brně chystají na Štědrý den bohatý program. Otevřená bude i zoologická zahrada nebo klub Fléda. Redakce Stisku připravila přehled míst v centru města, kam mohou Brňané 24. prosince zavítat za kulturou či tancem. 

Ilustrační foto (zdroj: pixabay.com)

Brno - Pro zpestření Štědrého dne mohou lidé vyrazit do centra města, kde na ně po celý den čeká tematický program. Už ráno rozezní kostely adventní bohoslužby pro děti i pro dospělé. Pokračovat budou v průběhu celého dne, vyvrcholí pak tradiční vánoční půlnoční mší. 

Vánoční program bude v každém kostele jiný. Zazpívají dětské i dospělé sbory, v kostele sv. Tomáše letos o půlnoci zazní Česká mše vánoční neboli Hej mistře od Jana Jakuba Ryby. "Půlnoční Rybovka bude v podání chrámového sboru Jolly singers, v šestnáct hodin zazpívá dětská schola vánoční mši pro děti," popsal farář Jan Mráz. Farnost sv. Augustina chystá Pastorální mši českou Jana Evangelisty Kypty. "Dílo ztvární orchestr, smíšený sbor a sólisté chrámu sv. Augustina pod taktovkou Pavla Kyncla," uvedl správce farnosti Josef Novotný. U sv. Jakuba čeká návštěvníky ještě před půlnoční bohoslužbou vánoční vytrubování v předsíni kostela.

Českou mši vánoční jako už každoročně ztvární i členové divadel Husa na provázku a Hadivadlo v pasáži Alfa, a to v deset hodin večer. "Chodíme do Alfy každé Vánoce, prostor je vždycky plný k prasknutí, ale atmosféra je neskutečná. Zároveň akce není tak seriózní jako třeba v kostelech, takže pro mladé lidi podle mě ideální," řekla Brňanka Iva Černá.

Kromě uctění náboženských tradic se na Štědrý den nabízí například návštěva zoologické zahrady, kde se od půl desáté ráno zhruba do jedné hodiny koná Štědropolední komentované krmení zvěře. Na řadu přijdou tygr sumaterský, medvěd lední, panda červená, lemur kata a drápkaté opičky.

Pro ty, kdo raději slaví Vánoce tancem a zábavou, je nachystaný program v klubu Fléda za vstupní poplatek padesát korun. Akce začíná v deset hodin večer, zahrají celkem čtyři DJové.

Klíčová slova: Vánoce, kostel, mše, Ryba, Zoo, Fléda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.