05.04.2019 11:23

Na severu Čech bylo k vidění další prodloužení. Tentokrát se radovala Kometa a vyrovnala sérii na 1:1

Autor: Tomáš Brhel | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Bílí Tygři ve čtvrtek nedokázali navázat na den staré vítězství v semifinále play off extraligy. I v tomto zápase bylo k vidění prodloužení. Tentokrát se ovšem radovali hokejisté z Brna a to i přesto, že se jim nepodařilo proměnit dvě přesilovky pěti proti třem, navíc museli v zápase hned dvakrát dotahovat vedení soupeře. Vítězný gól zaznamenal v sedmdesáté minutě útočník Komety Petr Mueller.

Jakub Orsava z Brna dává druhý gól Brankáři Liberce Romanu Willovi. Foto: Radek Petrášek

Liberec - Do vývoje druhého zápasu semifinálové série mezi Bílými Tygry a Kometou Brno mocně zasahovali rozhodčí. Liberec poslali během zápasu hned dvakrát do dvojnásobného oslabení a celkem v tomto zápase rozdali dvaadvacet trestných minut. Kometa sice z těchto početních výhod branku nevstřelila, zápas ale dotáhla do prodloužení i přes to, že v zápase dvakrát prohrávala a obrat utkání v něm dokonala. „V zápase jsme kvůli naší nedisciplinovanosti přišli v oslabeních o mnoho sil a to nás nakonec stálo celý zápas," hodnotí porážku liberecký trenér Filip Pešán.

První třetina i zásluhou skvěle chytajících gólmanů branku nepřinesla, ovšem hned v sedmnácté vteřině druhé periody našel Marek Zachar úplně volného Lukáše Krenželoka a ten poslal Liberec do vedení. „Obrana Komety mě na chvíli přestala hlídat, já jsem si na Máru křikl, on mi to krásně poslal a mně se podařilo uklidit puk do brány,“ radoval se střelec úvodní branky zápasu.

Brnu se podařilo srovnat krok v pětatřicáté minutě, když střelu Tomáše Malce od modré tečoval za záda Romana Willa Martin Dočekal. Ještě do konce druhé sirény se podařilo Tygrům opět odskočit do vedení a znovu u toho byla třetí formace domácích. Po zaváhání brněnské obrany se dostal k puku Krenželok a tentokrát v úniku dva na jednoho nechal prostor zazářit Zacharovi, který se trefil do poloprázdné sítě.

Na konci jednapadesáté minuty se ovšem po závaru před libereckou bránou zorientoval nejlépe Jakub Orsava a Kometa tak dokázala i napodruhé vyrovnat. Do konce základní hrací doby se už skóre neměnilo, a na řadu tak znovu přišlo prodloužení. V něm měli i díky několika přesilovkám navrch hosté, ani z jedné ale nedokázali skórovat. To se povedlo až po deseti minutách nastaveného času Peteru Muellerovi, který razantní střelou z mezikruží ukončil zápas a zajistil Kometě vítězství. „Během přesilovky pět na tři jsem neproměnil pár dobrých příležitostí, takže jsem rád, že se mi to v prodloužení podařilo napravit," ulevilo se střelci vítězného gólu.

Série bude pokračovat v neděli a pondělí v Brně. Bílí Tygři a Kometa se spolu v play off naposledy setkali před dvěma lety ve finále, ve kterém Brno vyhrálo 4:0 na zápasy.

Klíčová slova: hokej, play off, extraliga, Liberec, Brno.