15.05.2018 17:13


Na retro slavnostech uspořádali hon na Jóžina z Bážin. Odstartoval ho Ivan Mládek

Autor: Zuzana Šikalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Retro slavnosti na loučeňském nádvoří a v zámeckém parku připomněly o víkendu návštěvníkům období 80. let. Ti měli možnost připomenout si hračky té doby, spartakiádu, odborovou rekreanci a další. V neděli na akci zahrál Ivan Mládek se svým Banjo Bandem a následně odstartoval hon na Jóžina z Bážin, který se ukryl v zámeckém parku. 

Loučeň - Dobu socialismu si mohli návštěvníci připomenout 12. a 13. května na loučeňském zámku na Nymbursku. Na restro slavnostech si tak mohli starší zavzpomínat na dobu svého mládí a mladší naopak zhlédnout, s čím si hráli jejich rodiče a jak to v té době fungovalo. V neděli vystoupil také Ivan Mládek se svým Banjo Bandem a následně odstartoval hon na Jóžina z Bažin, který se po koncertě před lidmi rozhodl schovat v zámeckém parku.

Návštěvníci se vstupem do zámecké zahrady přenesli do 80. let a mohli si vyzkoušet například dojení krav v JZD. 


K dispozici byla také velká sbírka her a hraček z tohoto období. Pro naše kluky je takováhle zábava už něco nepředstavitelného," smála se při pohledu na hračky návštěvnice Lenka Šťastná.

Nejvíce si za poslední dva dny užili návštěvníci Poupata v podání dívek z tanečního souboru Easy Dance z Nymburka," sdělila ředitelka zámeckého resortu Kateřina Šrámková. Na spartakiádu z roku 1985 se mohli přijít diváci podívat každou hodinu na nádvoří.

Na slavnostech vystoupil také Ivan Mládek se svým Banjo Bandem. Nechyběly ani zpívající komičky Lenka Plačková a Lenka Šindelářová. 

Při koncertě Ivana Mládka mezi lidmi pobíhal Jóžin z Bážin. Ten se ovšem před jeho koncem někam zatoulal, a proto se na něj uskutečnil hon. Kdo Jožina najde, dostane od něj kartičku a v našem Tuzexu za ni bude moci vybrat nějaký dáreček," sdělil kastelán Vratislav Zákoutský.

Po ukončení honu si mohli návštěvníci i nadále užívat zámecký park, který nabízí dvanáct labyrintů a bludišť. Kdo si připlatil, mohl se zúčastnit také prohlídky zámeckého školícího střediska, která se konala po celý víkend od desíti do čtyř.

Klíčová slova: Jožin z Bážin, Ivan Mládek, Loučeň, retro, retroslavnosti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.