13.11.2019 12:06


Na přechodu srazil chodkyni, jejím příbuzným musí uhradit náhradu újmy

Autor: Michaela Jagusztynová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Řidič osobního automobilu Dominik Zabloudil srazil letos v únoru na přechodu v Okružní ulici v Brně starší ženu, která na místě podlehla zraněním. Městský soud mu uložil podmíněný trest na tři roky a zákaz řízení na dva a půl roku. Zároveň musí uhradit náhradu nemajetkové a majetkové újmy, proti čemuž se odvolal.

Obžalovaný Dominik Zabloudil před jednací síni. Autor: Michaela Jagusztynová

Brno – Krajský soud v Brně ve středu zamítnul odvolání obžalovaného Dominika Zabloudila v případu smrtelné nehody z 21. února letošního roku, kdy srazil na přechodu na Okružní ulici chodkyni, která na místě zemřela. Městský soud v Brně mu uložil podmíněný trest na tři roky, trest zákazu činnosti na dva a půl roku a zaplacení náhrady nemajetkové a majetkové újmy. Proti náhradě se odvolal. Odvolání také podali příbuzní zabité chodkyně, kterým soud vyhověl.

„Kvůli zaplacení nemajetkové škody musíme spolupracovat s pojišťovnou, která vyjádřila své připomínky proti rozsudku,“ uvedla obhajoba důvod k odvolání. Proti rozsudku ohledně výše nemajetkové a majetkové újmy se odvolali i příbuzní usmrcené chodkyně. „Jedná se o základní částky nemajetkové škody, proto si myslím, že by soud tyto částky neměl zmenšit, ale naopak navýšit,“ sdělil advokát zastupující příbuzné. K odvoláním se vyjádřila i státní zástupkyně, která obě dvě odvolání pokládá za nevhodná.

„Odvolání obžalovaného se zamítá. Obžalovaný je nadále povinen zaplatit příbuzným poškozené osoby náhradu nemajetkové újmy,“ řekl předseda senátu Josef Teplý. „Městský soud při určování výše nemajetkové škody rozhodoval dvojím způsobem, tím pádem se její výše u většiny příbuzných zvýší,“ uvedl Teplý. A dále dodal, že obžalovanému měl být uložen nepodmíněný trest odnětí svobody, ale jelikož státní zástupkyně proti tomu nepodala odvolání, tak tento rozsudek odvolávací soud nemohl změnit. Proti rozhodnutí je možné podat dovolání.

Klíčová slova: Krajský soud, Brno, odvolání, smrt chodkyně

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.