26.04.2018 10:58


Na ostravské burze práce byl největší zájem o dělníky

Autor: Natálie Kuzmová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V Ostravě se včera konala burza práce, kde úřad práce a desítky firem nabízely zájemcům volná pracovní místa. Akci organizovalo vedení oddělení trhu práce úřadu práce v Moravskoslezském kraji. Na burze mohli lidé navštívit také doprovodný program. Jeho součástí byly přednášky, nabídka rekvalifikačních kurzů či poradenské služby. Zaměstnavatelé měli největší zájem o vyučené dělníky.

Návštěvníci u katalogů úřadu práce, foto: Natálie Kuzmová

Ostrava – Úřad práce a desítky firem včera nabízely na burze práce zájemcům pracovní pozice po celém Moravskoslezském kraji. Akce se konala v Ostravě v Dolní oblasti Vítkovic v aule Gong od devíti do čtyř odpoledne. Burzy se zúčastnilo okolo šedesáti firem. Ty hledaly především vyučené dělníky.

Na akci však byla i řada nabídek pro studenty a absolventy vysokých škol. Krajský úřad moravskoslezského kraje studentům představoval program Podpora stáží žáků a studentů ve firmách. Program nabízí studentům placené stáže v různých firmách. „V současnosti mají firmy zájem i o studenty. Těch tady ale dneska zatím moc nebylo,“ dodala zaměstnankyně Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Veronika Mazurová. Mezi vysokoškolsky vzdělanými byla největší poptávka po absolventech oborů informačních technologií a strojírenství.

Úřad práce měl pro účastníky připraven i doprovodný program. Přes den se konaly přednášky pro zaměstnance i zaměstnavatele. Na jedné z nich se mohli zájemci dozvědět třeba o povinnostech zaměstnavatele v oblasti sociálního zabezpečení. Návštěvníci se také mohli dozvědět o rekvalifikačních kurzech úřadu práce. Nacházel se zde i stánek s poradenstvím s insolvencí. „Insolvence je v současnosti aktuální téma. Je tady o naše poradenství velký zájem,“ uvedla zaměstnankyně Informačního a poradenského střediska a insolvence Hana Adami.

Zaměstnance zde hledala i Městská policie Ostrava, ostravská nemocnice a Armáda České rebuliky. Mezi firmami, které se burzy účastnily, byly také banky, pojišťovny, elektrárna i strojírenské podniky. „My hledáme především dělníky na montáže,“ řekla zaměstnankyně společnosti Kabelové a elektrické systémy Daniela Lapišová.

Podle vedoucí oddělení trhu práce pro Moravskoslezský kraj Vladany Piskořové byla tato akce loni velmi úspěšná, a proto se letos rozhodli burzu uspořádat znovu. „Naše firma se účastní všech obdobných akcí. I přesto, že není dostatek zaměstnanců, jsou pro nás tyto akce přínosné,“ okomentovala Lapišová. Burzu navštívil i Milan Beneš, kterému v jeho současném zaměstnání končí smlouva. „Podle mě jsou tady lepší katalogy úřadu práce než nabídka firem,“ zhodnotil Beneš. Katalogy ležely na stolech a nabídka práce v nich byla rozdělena podle výše vzdělání a okresů. Zájemci si v nich mohli prohlédnout stovky aktuálních nabídek a vzít si na zaměstnavatele kontakt. 

V současnosti je v Moravskoslezském kraji nejvyšší nezaměstnanost v Česku. V březnu byla v kraji 5,36 procenta. Nejvyšší je pak konkrétně na Karvinsku a sice 7,6 procenta. Více o nezaměstnanosti na Karvinsku psal Stisk zde.

Klíčová slova: burza práce, Ostrava, práce, nabídka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.