24.04.2017 13:43


Na Jarní cenu přijelo nejvíce lidí kvůli závodu sidecar

Autor: Daniela Ottová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Jarní cena Masarykova okruhu odstartovala road racingovou sezonu víkendovými závody. Závodníci se na okruh sjeli od pátku do neděle, dorazilo jich více než čtyři sta. Mezi jezdci měla zastoupení Česká republika i jiné země. Pro většinu návštěvníků byl nejlákavější závod sidecar, který se na okruh vrátil po dvaceti letech. Největší fanoušci se nenechali odradit ani deštěm.

Závody sidecar byly pro diváky nejzajímavější. Foto: Daniela Ottová

BrnoŘev motorů zněl už od rána, kdy jezdci poprvé vyjeli na okruh. Jarní cena Masarykova okruhu závodníky přivítala od pátku 21. dubna, soutěž trvala do neděle. Motocykloví nadšenci se nebáli ani hluku, ani chladného, upřšeného počasí, které závodům v sobotu dominovalo. Když pořadatelé oznámili, že závody budou na mokré dráze, někteří jezdci trať opustili ještě před startem.

Po sobotních trénovacích kolech se podmínky na trati zhoršily. Nízká teplota a vlhká dráha závodníky nepotěšily, mnoho z nich se těsně před startem rozhodlo závod vynechat. „Chtěl jsem se k závodění vrátit po dvou letech, kdy jsem se dával dohromady ze zranění. Dnes to ale nemá cenu. Neužil bych si to tak, jak bych chtěl,“ komentoval Zdeněk Sedlák, který se chtěl účastnit závodu nad 600 ccm (obsah motoru – pozn. redakce) se svou motorkou značky BMW. Místo účasti se tedy rozhodl, že závody bude sledovat jako divák.

Jiní závodníci doufali, že na okruhu překonají alespoň své vlastní rekordy. Obvykle však jejich časy byly horší. „Ráno jsem to zajel celkem dobře,“ uvedl Tomáš Šubrt, který se ve kvalifikačním tréninku kategorie do 600 ccm umístil na pátém místě. „Závod sám o sobě už nebyl tak dobrý, protože napršelo a dráha byla mokrá. Jelo se špatně,“ dodal k tomu, že v samotném závodě skončil na dvacáté pozici. Tuto kategorii vyhrál Richard Sedlák, který závod dokončil s časem téměř o minutu lepším.

Pro diváky byl ze všeho nejzajímavější závěr sobotního soutěžení - jízda sidecar, kterou mohli v Brně vidět poprvé po dvaceti letech. Když jezdci nastupovali na start, na tribunách se usadil téměř dvojnásobek diváků než předtím. V této kategorii soutěžilo více cizinců, mezi nimi Němci, Švýcaři či Holanďané. Ti ukázali jasnou převahu při kvalifikačních jízdách i při závodu. Hned ze začátku se do vedení dostal Němec Joseph Sattler, který se při trénincích držel spíše uprostřed. Pozici si udržel a měnilo se jen pořadí jezdců za ním. Druhé a třetí místo obsadili Němec Mike Roscher a Holanďan Kees Endeveld. Úspěch by pro jezdce nebyl možný bez spolujezdců, kteří pomáhali udržovat rovnováhu v zatáčkách.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.