02.04.2019 21:10


Na Jablonecku začaly tradiční burzy a farmářské trhy

Autor: Tereza Kráčmarová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V Držkově na Jablonecku se v neděli 31. března konala letošní první burza. Návštěvníci si mohli koupit různé zboží, prodejci nabízeli mimo jiné staré gramofonové desky, hračky nebo květiny. Na místě bylo podle pořadatelů přes tři tisíce lidí.

Burza Držkov. Foto: Tereza Kráčmarová

Držkov – První letošní burzu a farmářské trhy v Držkově na Jablonecku navštívilo v neděli 31. března více než tři tisíce lidí. Na místě mohli zájemci koupit zejména zboží z druhé ruky. Někteří z 250 prodejců ale nabízeli i květiny, čerstvé kozí sýry nebo oblečení.

Podle pořadatele Martina Tomeše je největší zájem o burzy právě na jaře. „Na podzim míváme zhruba dva tisíce návštěvníků, teď na jaře je to až o tisíc víc“ řekl a zároveň doplnil, že přesné číslo nezná, jelikož děti mají vstup na burzy zdarma bez vstupenky.

Návštěvníci si v Držkově mohli koupit různé věci, od knih po gramofonové desky. „Prodává se víceméně všechno, ale největší zájem je o auto a moto díly,“ zhodnotil jeden z prodejců Josef Anýž. „Jezdím do Držkova pravidelně a stejně tak jezdím i na jiné burzy v okolí,“ dodal Anýž.

Burza Držkov. Foto: Tereza Kráčmarová

Kromě motoristických součástek měli návštěvníci zájem i o rostliny. „Dnes jsem si koupila pár květin na zahrádku,“ uvedla pravidelná návštěvnice burzy Helena Srbková. Společně s kamarádkou Erikou Štěpánovou prý nevynechají žádnou burzu.

Burzy a se konají v Držkově pravidelně několikrát do roka, další je v plánu 14. dubna. Kromě Držkova mohou lidé z východních Čech vyrazit na burzu například do Nového Bydžova, Přepych nebo třeba do Lázní Bohdaneč.

Klíčová slova: burza, Držkov, Jablonecko

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.