04.05.2016 10:50


Na FSS se uskuteční konference Migrace – perspektivy a možná řešení

Autor: Katarína Halásová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Konference na aktuální téma migrační krize se uskuteční už 5. května na FSS. Návštěvníkům bude problematika představena z německé i české perspektivy a budou zprostředkovány zkušenosti z uprchlického tábora na řecko-makedonských hranicích. 

Na FSS proběhne konference Migrace – perspektivy a možná řešení

Brno – Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity se ve čtvrtek 5. května uskuteční konference Migrace – perspektivy a možná řešení. Akce se zúčastní odborníci na téma migrace z řad státní administrativy, akademické půdy, nevládních organizací i dobrovolníků, kteří utečencům pomáhají přímo v táborech. Konference je také otevřena široké veřejnosti.

Konference začne v devět hodin v Aule FSS na Joštově 10. Na akci se bude diskutovat o možnostech kooperace ve střední Evropě za účelem zmírnění dopadů migrační krize. Úvodní řeč Christiny Krause proběhne v anglickém jazyce.

Organizátoři očekávají, že zájem o konferenci bude vysoký. „Poskytujeme otevřené fórum pro kultivovanou, věcnou a vyváženou diskusi. Konference poskytne návštěvníkům informace, které jim pomohou se v problematice zorientovat a věcně argumentovat,“ vyjádřil se Martin Jirušek z Mezinárodního politologického ústavu Masarykovy univerzity, který akci organizuje. „Uvědomujeme si důležitou roli univerzity v tomto tématu, které je často zneužíváno a kde jsou argumenty často nepodložené nebo emocionálně zabarvené,“ dodal Jirušek. 

Na konferenci vystoupí Christina Kraus z Konrad Adenauer Stiftung, která téma představí ze současné německé perspektivy. Dále vystoupí Helena Langšádlová z Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a Tomáš Urubka z Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR.

Za Organizaci pro pomoc uprchlíkům bude mluvit Martin Rozumka. Své zkušenosti z uprchlického tábora na řecko-makedonských hranicích představí Zuzana Lenhartová z organizace Pomáháme lidem na útěku.

Návštěvníci tak budou mít možnost podívat se na téma z mnoha různých uhlů, v nichž se problematika řeší. „Myšlenka akce se mi velmi líbí, protože si myslím, že je důležité, aby se o této problematice vedla diskuze s co nejširší veřejností,“ tvrdí studentka FSS Júlia Štefková. „Na konferenci se chystám, protože mě zajímají různé pohledy na tuto tematiku od odborníků,“ dodala Štefková.

Zájemci se mohou na konferenci zaregistrovat na adrese http://www.iips.cz/cz/. Více informací je k nahlédnutí na https://www.facebook.com/events/369481146532157/. Registrovaní účastníci získají knihu z produkce Mezinárodního politologického ústavu MU.   

Klíčová slova: migrační krize, konference, Mezinárodní politologický ústav MU

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.