02.11.2016 15:34


Na festivalu JazzFestBrno vystoupí jazzman Chick Corea

Autor: Marek Bartík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Představitelé mezinárodního hudebního festivalu JazzFestBrno v úterý oznámili jméno prvního účinkujícího. Je jím americký jazzový pianista a skladatel Chick Corea. Vystoupení proběhne 4. května 2017 v brněnském Bobycentru.

Plakát k festivalu

BrnoOrganizátoři odhalili, že pvrním interpretem, který vystoupí v rámci šestnáctého ročníku břněnského festivalu JazzFestBrno, je Chick Corea, dvaadvacetinásobný držitel ceny Grammy. Společně s basistou Eddiem Gomezem a bubeníkem Brianem Bladem vystoupí 4. května 2017 v Bobycentru. Limitovaná vánoční série vstupenek je již v prodeji. Jejich cena začíná na 390 korunách.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení umělce, který již mnoho let ovlivňuje celou jazzovou scénu. „Corea je stále aktuální, což dokazuje několika cenami Grammy, které v posledních letech vyhrál,“ připomíná umělcovy úspěchy umělecký ředitel JazzFestu Brno Vilém Spilka. Pro Coreu je typické, že přechází mezi různými hudebními žánry. V jeho repertoáru je mimo klasický jazz k nalezení například bebop, což je forma jazzu charakteristická pro improvizaci, latinskoamerická hudba, písně pro děti či symfonie.

Chick Corea vystoupí v Brně již potřetí. Poprvé se představil brněnskému obecenstvu v roce 2013 při evropské premiéře seskupení The Vigil. Naposledy zde koncertoval minulý rok, kdy vystoupil společně se svým přítelem Bobbym McFerrinem. „Chicka Coreu jsme opětovně oslovili především proto, že již není nejmladší a chceme, aby si jej návštěvníci festivalu užili, dokud je stále na vrcholu svých uměleckých sil,“ vysvětluje výběr Spillka a dodává, že díky úspěšné spolupráci z předchozích let bylo vyjednávání s umělcovými manažery mnohem jednodušší.

Základní vstupenku pořídí zájemci za 390 korun. Pořadatelé nabízejí také kategorii VIP, jejíž cena se blíží ke 2500 Kč a její majitelé se mohou těšit na nejlepší místa v sále, VIP zónu nebo dárkový balíček. „VIP lístky jsou sice výrazně dražší než obyčejné vstupné, ale paradoxně se pravidelně vyprodávají jako první,“ říká  výkonný ředitel festivalu Vlastimil Trllo. Další program šestnáctého ročníku festivalu je teprve v jednání. „Věříme, že dalšího hlavního vystupujícího budeme moci zveřejnit už za pár týdnů,“ uzavírá Trllo. V průběhu jara je v plánu minimálně deset hudebních večerů, na kterých vystoupí jazzoví interpreti z Česka i ze zahraničí.

Klíčová slova: jazz, Chick, Corea, jazzman, hudba, koncert, pozvánka, Brno, kultura

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.