21.03.2019 17:17


Na festivalu Bonjour Brno ochutnáte šneky i kohouta na víně

Autor: Jakub Smyčka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

V dubnu bude Brno žít francouzskou kulturou. Tradiční festival Bonjour Brno nabídne například divadelní představení, hledání čokoládových vajec nebo ochutnávku šneků. Na počest čtvrt století od vzniku festivalu do Brna přijede také francouzský velvyslanec.

Brno –  Festival frankofonní kultury Bonjour Brno naváže letos na pětadvacetiletou tradici. Pořadatelé akce z neziskové organizace Alliance Française Brno připravili na letošní jubilejní ročník několik novinek a překvapení. Zaujmout by mohly brněnské obdivovatele tamějšího jazyka, kultury či gastronomie.

Velmi oblíbený je například trh Randez-vous, který mohou lidé navštívit v pátek 12. dubna v Moravské galerii na Moravském náměstí. „Kromě nákupu designových šperků a oblečení budou návštěvníci moci letos ochutnat šneky, kteří rozšíří nabídku dalších francouzských specialit jako jsou ústřice, vína, paštiky a sýry," avizovala organizátorka trhu Andrea Vojtěchovská.

Hned následující den budou mít milovníci francouzského jídla příležitost ochutnat pokrmy v komunitním centru Otevřená zahrada. „Šéfkuchař jako hlavní chod připraví kohouta na víně s bylinkami přímo z naší zahrady," láká na degustaci manažerka Helena Peřinová z Otevřené zahrady. V předchozích letech byl o událost velký zájem a vstupenky se rychle vyprodaly. Proto jejich počet letos pořadatelé navýšili.

Pro děti budou na Zelený čtvrtek připraveny v Lužánkách Velikonoce po francouzsku. Přímo v největším brněnském parku ožije francouzská velikonoční tradice hledání čokoládových vajíček.

Festival zakončí v sobotu 27. dubna Sobota po francouzsku. Oblíbená akce se letos přesouvá z Mendlova náměstí na Obilní trh. „Celé odpoledne se pod širým nebem budou hrát divadelní představení ve francouzštině. Z Paříže přijede i graffiti umělec Deco, který před očima diváků vytvoří originální fresku," uvedla produkční festivalu Aude Stulírová Martin.

„U příležitosti festivalu nás v Brně navštíví i francouzský velvyslanec Roland Galharague, který spolu s brněnskou primátorkou Markétou Vaňkovou zasadí strom česko-francouzského přátelství“, oznámil pořadatel akce Jiří Votava.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.