27.03.2014 19:55


Na chodníku před brněnským Městským divadlem jsou k vidění další ruce

Autor: Tereza Konířová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na chodníku před vchodem do Činoherní scény brněnského Městského divadla je zase o pár rukou více. Chodník už čtrnáctým rokem plní barevné kachličky s otisky rukou významných osobností spjatých s Brnem či divadlem samotným. Ve čtvrtek odpoledne se k nim přidali Ivana Vaňková, Svetlana Janotová, Bolek Polívka a Jiří Dušek. Přibyly i otisky bot zesnulých umělců. 

Brno – Brněnský chodník slávy je po dnešním odpoledni zase o něco delší. U příležitosti Světového dne divadla ředitel brněnského Městského divadla Stanislav Moša spolu s brněnským primátorem Romanem Onderkou uvedli do pomyslné síně slávy další známé osobnosti. Poprvé však byli zvěčněny otiskem boty i osobnosti, které už nežijí, ale s divadlem jsou nesmazatelně spjati. Mezi nimi herec Ladislav Lakomý, Jaroslav Dufek a hudebník a dirigent Igor Vavrda.

Herci ukazují společně již obtisknuté ruce. Foto: Tereza Konířová

„Pokud takhle budeme pokračovat, předpokládám, že jednou se dostaneme až k Lužánkám,“ uvedl se smíchem slavnostní obřad ředitel městského divadla Stanislav Moša. Chodník už čítá více než třicet obtisků a lemuje budovy divadla v Lidické ulici.

„Jako první sem otiskli své dlaně například herečka Alena Antalová nebo činoherní umělec Zdeněk Junák,“ uvedla organizátorka akce Lenka Pazourková. Dnes k nim přibyly také otisky hereček Ivany Vaňkové a Svetlany Janotové, které jsou známé především díky roli Alex Owensové v muzikálu Flashdance. Svým otiskem je následoval herecký kolega Boleslav Polívka, který v současné době zkouší roli Žida Šajloka v novém nastudování inscenace Benátský kupec v režii Stanislava Moši a herec a kritik Jiří Dušek, který letos oslavil už devadesáté narozeniny.

Více fotografií můžete najít ve fotoreportáži Markéty Jelínkové tady.

 

Klíčová slova: Městské divadlo Brno, Bolek Polívka, Brněnský chodník slávy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.