19.04.2019 22:49


Na Brněnském Majálesu si účastníci letos užijí i Trochu klidu

Autor: Michaela Galuszková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Měsíc studentských oslav započal v dubnu postavením májky. Od té doby jsou akce předcházející květnovému majálesu v plném proudu. Součástí oslav byla i soutěž Starobrno Contest studentských kapel, jejímž vítězem se letos stala kapela Trocha klidu.

Autor: Trocha klidu

Brno – Soutěž Starobrno Contest studentských kapel se konala v brněnském klubu Eleven v úterý večer. První místo v kategorii vysokých škol si letos vybojovali kluci z kapely Trocha klidu. Dostali tak možnost zahrát si 4. května na jednom z hlavních pódií brněnského Majáles Open-Airu.

Kapela pocházející ze Šumperka funguje od roku 2014. Za dobu své existence stihli její členové vydat jedno CD, dělat předskokany kapele Chinaski i odjet turné s kapelami UDG a OVOCE na jaře 2017. Úterní koncert byl jejich debutem na brněnském pódiu. „Atmosféra byla nádherná a pikantní. Hráli jsme v Brně poprvé a byli jsme nadšení z toho, kolik lidí nás přišlo podpořit. Všech 5 kapel hrálo skvěle a my vlastně můžeme být rádi, že jsme nebyli v kategorii s kapelou HRABĚ MONTE CRAZY,” okomentoval jeden ze členů kapely Michal Juřička.

Letos se na souboj kapel přišlo podívat přes 300 nadšenců. Podle jedné z organizátorek Elišky Matyášové jde o zatím rekordní účast. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V kategorii vysokých škol mezi sebou ve finále soupeřily kapely Babyløn, Random Choices a Trocha Klidu. V kategorii středních škol se pak mezi sebou utkaly kapely Disonant a HRABĚ MONTE CRAZY.

Studenti si v souboji vybrali dva vítěze, kterými jsou kapely Trocha klidu a HRABĚ MONTE CRAZY. Oba výherci tak doplní program letošního Majálesu, na němž vystoupí i známá česká jména, jako jsou Kryštof, Horkýže Slíže, UDG, Mirai a mnoho dalších.

Klíčová slova: Starobrno Contest studentských kapel, Brněnský majáles, Hrabě Monte Crazy, Trocha klidu

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.