30.01.2015 22:25


Mužský pole dance je silovější, míní Martin Pleva

Autor: Marek Kožušník | Kurz: On-line žurnalistika | Kategorie: Proti proudu

Brno – Pole dance do České republiky přišel přibližně před pěti lety. Od té doby, se ze sportu, který nikdo nezná, stala hlavně mezi mladými studentkami masová záležitost. Jenom v Brně je v současné době pět pole dance studií. Jenom Citadelou Mefisto projde ročně na osm stovek lidí. V těchto kurzech začíná učit i třiadvacetiletý Martin Pleva, který povídal například o tom, jaké jsou reakce okolí na to, co dělá.

Audio

    Zkusili byste si pole dance kdyby jste měli tu možnost?
         
    Autor: Marek Kožušník

Jak jsi se dostal k pole dance?

Přes bývalou přítelkyni. Baví mě cvičení s vlastní vahou a tak mi přítelkyně říkala, že by mě mohlo bavit i toto. Nejdřív jsem byl nerozhodný, přece jenom to byl pole dance, ale když jsem to zkusil poprvé a zjistil jsem, že to není jenom o tanci, ale že je to i silově náročné, začalo mi vyhovovat.

Dělal jsi předtím nějaké jiné sporty?

Zajímám se hodně o kalisteniku (cvičení s vlastní vahou – pozn. autora). Právě proto se mi líbí pole dance, který k tomu má poměrně hodně blízko. Pak dělám ještě thai box, zkoušel sem crossfitt, inline brusle a tak.

Jak dlouho už pole dance děláš?                     

Teď už to budou dva roky, co jsem přišel poprvé. Ale nedá se říct, že bych to ze začátku dělal pravidelně, chodil jsem občas, ale teď už chodím pravidelně.

Znáš víc mužů, kteří dělají tenhle sport?

Když jsem přišel poprvé, tak jsem nebyl sám, byli tam další dva kluci a momentálně znám v Brně celkem pět borců, kteří dělají pole dance.

Jak reagují lidi na to, když se dozví, že děláš pole dance?

Vždycky se zaseknou a koukají se na mě, jestli to jako myslím vážně nebo jestli si dělám srandu (smích). Pak se většinou zeptají na nějaké další otázky. Jako jak to probíhá, nebo co to přesně je a když jim to vysvětlím, tak většinou chápou.

Reagují jinak muži a ženy?

Ženy se většinou zarazí na tom, že si myslí, že to je právě jenom pro ženy a muži se většinou zarazí úplně (smích). Fakt si většinou myslí, že si dělám srandu, ale když pak zjistí, že cvičím s hromadou holek, tak chtějí vědět víc (smích).

Je nějaký rozdíl mezi tím, co u tyče děláš ty a co ženy?

Ne všechny triky vypadají na tyči tak dobře, když je dělá chlap (úsměv). Holky většinou dělají víc taneční stránku a flexi prvky, protože je to takové ladnější. To co dělám já je spíš silovější.

Ty teď začínáš i učit. Pro koho budou tvoje lekce určeny a čím se budou lišit?

Ano. Bude to právě více založeno na silových prvcích. A moje lekce jsou jak pro muže, tak i pro ženy. 

 

Podívejte se i na náš blog nebo sledujte naše FB stránky.

Klíčová slova: Proti proudu, Pole dance

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.