29.10.2018 23:44


Muž obžalovaný z útoku nožem na Petru Kvitovou stanul před soudem

Autor: Petr Hodina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V Brně dnes začalo hlavní líčení případu napadené tenistky Petry Kvitové. Tu před Vánoci 2016 vážně poranil muž, který se v přestrojení za technika dostal až do její koupelny a zaútočil na ni. Po následném zápasu, ve kterém Kvitové přetnul šlachy, si z bytu vzal deset tisíc korun a odešel.

Brno – Krajský soud v Brně dnes otevřel případ útoku na tenistku Petru Kvitovou. Tu dvacátého prosince 2016 navštívil v jejím prostějovském bytě neznámý muž, který se vydával za technika provádějícího revizi kotle. Poté, co ho Kvitová vpustila do bytu a ukázala mu, kde se v koupelně ohřívač vody nachází, jím byla napadena. „V situaci, kdy k němu stála zády, jí přiložil ke krku nůž,“ líčil situaci státní zástupce Ivan Hrazdira. „Poškozená ve snaze nůž odstrčit ho chytila levou rukou za ostří. Obžalovaný zareagoval tak, že ho z jejího sevření prudce vytáhl, čímž jí způsobil řezné rány v oblastni prstů, dlaně a levé horní končetiny.“ 

Obžalovaný Radim Žondra vinu popírá. V době útoku byl údajně v práci, v Napajedlích na Zlínsku. Já jsem nikdy naživo poškozenou neviděl, znám ji jenom z televize, ze sportovních přenosů," uvedl při výpovědi. V době, kdy jsem byl zadržen jsem vůbec nevěděl, kde poškozená bydlí," hájil se dál.

Žondra byl v minulosti opakovaně trestaný, mimo jiné za loupežná přepadení. Tenkrát jsem udělal velkou chybu, byl jsem za to potrestán. Dostal jsem ale druhou šanci a chtěl jsem ji využít," uvedl s odkazem na poslední výkon trestu, z nějž byl propuštěn v roce 2014. V současnosti je rovněž odsouzený k dvěma a půl letům vězení za čin, který spáchal roku 2015. Tehdy se jako tipař podílel na přepadení advokáta v Lysicích.

Osudného dne se tenistka i s přeťatými šlachami na levé ruce pokusila dostat k telefonu, v čemž jí údajně obžalovaný zabránil. Zastoupil jí cestu a spokojil se až s deseti tisíci korun, které mu poškozená sama nabídla. Následně odešel. 

Kvitová, která se z následků útoku léčila 5 měsíců, se k soudu nedostavila. To bylo jedním z důvodů, proč předsedkyně senátu Dagmar Bordovská jednání odročila na 8. a 9. ledna. Kvitová se po úspěšné operaci pořezaných šlach v polovině minulého roku vrátila na kurty a v lednu se plánuje zúčastnit turnaje v Austrálii. Je tedy možné, že bude datum příštího zasedání soudu ještě pozměněno. Bordovská rozhodla o ponechání obžalovaného ve vazbě, ten se se vzápětí odvolal.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.