19.03.2016 11:21


Musíme zakročit právě teď, tvrdí bojovnice proti palmovému oleji

Autor: Adam Fogl | Kurz: Stisk | Kategorie: Publicistika

O obrovské ekologické katastrofě mluví aktivisté i ochránci přírody v souvislosti s palmovým olejem. Přírodním produktem, který slouží jako přísada do potravin i hygienických potřeb. Požáry plantáží i škodlivost na zdraví jsou hlavními důvody, proč čím dál více lidí palmový olej odmítá, vysvětluje v rozhovoru ekologická aktivistika Gita Matlášková.

O palmovém oleji se diskutovalo na brněnském Veganfestu. Foto: Adam Fogl.

Nenáviděný palmový olej plní stránky médií. Proti rostlinnému oleji vyráběnému z plodů palmy olejné se postavila dokonce skupina nazvaná Koalice proti palmovému oleji. „Usilujeme především o osvětu,“ vysvětluje jedna ze členek uskupení Gita Matlášková. Společně se svými kolegy na toto téma hovořila na páteční besedě na brněnském Veganfestu.

Zmínky o palmovém oleji jsou v posledních měsících k nalezení na každém kroku. Proč se stalo zrovna toto ekologické téma tak frekventované?

V Indonésii vloni propukly nejintenzivnější požáry palmových plantáží od roku 1997. Palmy tam sice hoří každoročně, tentokrát ale byla v plamenech prakticky celá Indonésie, což média nemohla přejít a musela se problematikou palmového oleje začít zabývat.

Proč je palmový olej škodlivý?

Palmový olej je nebezpečný hlavně proto, že se kvůli němu ničí příroda a cenné ekosystémy. Škodí i našemu zdraví, neboť obsahuje velké množství nasycených mastných kyselin.

Jaký má cíl vaše Koalice proti palmovému oleji?

Jsme nezávislá platforma, kde se sdružují lidé, kterým není dění okolo palmového oleje lhostejné. V podstatě jsme dobrovolníci, kteří se zapojují, jak jim čas dovolí.

Co přesně děláte?

Snažíme se především zaměřovat na spotřebitele a na výrobce. Šíříme mezi nimi osvětu. Za poslední půl rok se povědomí o tomto problému neuvěřitelně rozšířilo. Vysvětlujeme lidem, co je palmový olej zač a proč je špatný. Informovanost je pro nás hlavní.

Jak vypadá šíření osvěty mezi výrobce?

Tlačíme na firmy, aby se chovaly zodpovědně. Přejeme si, aby ze svých výrobků palmový olej úplně odstranily, nebo jej alespoň nahradily lokálními a méně škodlivými oleji. Spolu se spotřebiteli obepisujeme firmy a apelujeme na ně.

Jak na vás podniky reagují?

Tlak naší koalice a především jednotlivých spotřebitelů dělá divy. Mnozí výrobci už zareagovali a palmový olej ze svých výrobků odstranili a nahradili ho.

Čím se palmový olej nahrazuje?

Často se používá kokosový olej, který je dražší, ale zdravější. Jeho pěstování navíc nemá tak negativní vliv na přírodu. Z lokálních zdrojů se pak dá použít jakýkoliv rostlinný olej ve ztužené formě.

Proč tedy firmy nepoužívají tyto druhy olejů?

Hlavním důvodem je samozřejmě cena, a pak také vlastnosti palmového oleje. Ten je z technického hlediska ideální. Má dobrou konzistenci, nepřepaluje se a má neutrální chuť.

Všechny firmy na vás ale, předpokládám, pozitivně nereagují?

Někdy se setkáváme i s arogantními reakcemi. Mnohé firmy na palmovém oleji nic špatného nevidí. Je těžší domluvit se s velkými společnostmi nebo firmami spadajícími pod nadnárodní koncerny.

Usilujete třeba i o změnu legislativy, tak aby byly výrobky s palmovým olejem zakázány?

Myslím si, že není úplně vhodné lidem diktovat, co mohou a nemohou nakupovat. Je to věc etiky a každý by o tom měl rozhodnout sám za sebe. Umím si ale představit zásah v místech, kde pěstování přináší problémy. Například v Indonésii nebo v Malajsii by mohly pomoci kvóty na počet palem či plantáží.

Jak jste se k boji proti palmovému oleji dostala?

Když jsem přešla na veganskou stravu, začala jsem pečlivěji studovat etikety potravin, kde se stále častěji objevoval palmový olej. Zajímalo mě, co je to vlastně za surovinu.

Proč vás zaujal právě on? Není to jen taková aktuální módní ekologická vlna?

Na světě existuje nekonečná řada environmentálních problémů. Síly jednotlivce ale stačí na to, zaměřit se jen na několik z nich. Mám-li hovořit sama za sebe, vnímám momentálně otázku palmového oleje jako nejpalčivější. Rozklad místních ekosystémů je natolik rychlý a masivní, že je potřeba zakročit rázně právě teď. 

 


 

Gita Matlášková studuje magisterský obor Ekologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Působí v Koalici proti palmovému oleji. Je také členkou Českého svazu ochránců přírody.

Klíčová slova: palmový olej, životní prostředí, příroda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.