04.04.2016 12:26


Modrá je dobrá, znělo centrem Kyjova

Autor: Magdaléna Kunrtová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pondělní dopoledne žáci Mateřské a Základní školy Kyjov nestrávili v lavicích, jak je tomu po většinu roku. Pedagogové uspořádali v rámci měsíce na podporu autismu akci Den v modrém. Celý duben je totiž osvětou autismu. V sobotu se modře rozzářila i radnice. Akce se konala už počtvrté a podpořili ji i studenti Klvaňova gymnázia a Střední zdravotnické školy Kyjov.

Kyjov – Den na podporu autismu se uskutečnil i v Kyjově na Hodonínsku. Místo soboty se ale konal v pondělí dopoledne, aby se dne v modrém a následného pochodu mohly zúčastnit i děti z Mateřské a Základní školy Kyjov, které na víkendy jezdí domů. Účastníci oblékli modré oblečení a v čele s modelkou Kateřinou Sokolovou procházeli ulicemi do centra města. 

Před knihovnou účastníci zpívali písničku Modrá je dobrá. Foto: Magdaléna Kunrtová

Průvod se konal pod záštitou organizace Aut Talk. Ta reaguje na zvyšující se počet autistů v České republice. K založení se odhodlala Kateřina Sokolová, bývalá česká miss, se svým otcem. „Nadační fond Aut Talk funguje pár měsíců. Mojí hlavní motivací byl můj osmiletý bráška Radovan, který je autista. Sice teprve začínáme, ale troufám si říct, že se to rozjíždí. Zaměřujeme se na tři hlavní projekty, a to projekt asistent, osvěta a vzdělání. Nyní spolupracujeme zhruba s dvanácti rodinami,“ uvedla Kateřina Sokolová.

Mateřská a Základní škola Kyjov se stará zhruba o třicet autistů.  „Ráno jsme zpívali na schodech, přijela za námi Kateřina Sokolová, nachystali jsme se a vyrazili k Městské knihovně Kyjov, kde jsme měli připravený program. V knihovně jsou práce žáků středních a základních škol z Kyjova a práce našich dětí. Ukončení akce jsme naplánovali před radnici, kde vypustíme balonky,” okomentovala den na podporu autismu učitelka Jana Rudická.

Mateřská škola a Základní škola Kyjov přijímá zejména děti se sluchovým postižením a děti s vadami řeči. Od počátku je každému dítěti zajištěna individuální logopedická péče. Sluchově postižení žáci mají desetiletou školní docházku. Od roku 2007 mají v Kyjově otevřené i autistické třídy. V každé třídě pracuje speciální pedagog a asistent pedagoga.

Klíčová slova: Autismus, Kyjov, AutTalk, modrá

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.