28.04.2017 19:34


Místo dětí trollové a Vikingové. Skončil mezinárodní projekt Den norské kuchyně v českých jídelnách

Autor: Hana Husovská | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Mezinárodní projekt Den norské kuchyně včera oživil každodenní vyučování na Základní škole Labská v Brně. Při této příležitosti totiž školu navštívili vzácní hosté, mezi nimiž byla i velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletner nebo ministryně školství Kateřina Valachová. Kromě norského menu si žáci prvního i druhého stupně užili také projektový den, kdy se zároveň zábavnou formou dozvěděli něco z historie a kultury této země.

Norské tříchodové menu. Foto: Hana Husovská

Brno – Hráškový krém s krutóny, hejk s bylinkovou krustou a omáčkou z červených paprik s brokolicí a vařeným bramborem. Salát z červené čepy s jablky a vlašskými ořechy a jako dezert mléčná rýže s ovocnou omáčkou a mandlemi. To vše ochutnali včera žáci a učitelé na Základní škole Labská v Brně jako součást mezinárodního projektu Den norské kuchyně. „Norská kuchyně je pro nás vzorová, především co se týče ryb. Ty se v jídelnách sice musí nabízet, ale děti je často odmítají. Od projektu si slibujeme, že děti namotivuje a budou jíst ryby víc s chutí,“ vysvětlila Leona Mužíková ze Státního zdravotního ústavu.

Čtvrteční den se ale netýkal pouze jídla. Žáci prvního i druhého stupně se svými učiteli už od rána poznávali Norsko zábavnou formou při různých tvůrčích činnostech. „Na zdi máme mapu Norska, do níž zakreslujeme turistické destinace. K nim pak přidáváme obrázky a jednoduchý text. Potom budeme dělat druhý plakát, který bude zemi charakterizovat. Ten bude obsahovat údaje o poloze, obyvatelstvu, hospodářství, ale také nějaké zajímavosti a základní slovíčka,“ prozradil učitel Daniel Andrášik. Kromě toho vyráběli i postavičky trollů, hráli si na rybáře nebo vyráběli zbraně Vikingů. „Dnešní den je fajn, je to zábava takhle tvořit. Nikdy jsem nejedla nic z Norska, takže se těším i na oběd,“ svěřila se Natálie, jedna z žaček, která s Andrášikem pracovala v zeměpisné dílně.

Při příležitosti Dne norské kuchyně navštívily školu i dvě desítky hostů z řad zástupců města, státu i generálních partnerů projektu včetně velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletner. Právě Norské velvyslanectví společně s Asociací školních jídelen stojí za celou akcí. „Když nás Asociace oslovila, okamžitě jsme řekli ano. Je to skvělý projekt, myslíme si, že ochutnání norské kuchyně společně s poznáváním země, její kultury a geografie, je fantastická kombinace,“ uvedla velvyslankyně. „Projekt ukázal úžasnou věc. Spojení pedagogických a nepedagogických pracovníků, ale i profesionalitu školních jídelen. A také jejich kreativitu, na všech školách totiž projekt vypadal jinak,“ řekl prezident Asociace školních jídelen České republiky Michal Malát.

Den norské kuchyně měl dvě fáze. V prosinci se sjeli kuchaři z téměř třiceti základních škol z celé České republiky do Prahy na speciální praktický kurz, kde se naučili pod dohledem odborníků všechna jídla uvařit. „Nebylo to těžké, oproti thajské kuchyni to bylo o moc jednodušší. Dnešní menu určitě zařadíme do jídelníčku,“ slíbila Renáta Štočková, kuchařka jídelny Základní školy Labská, která se kurzu účastnila. Druhá část se na jednotlivých školách konala od února a měl podobu projektových dní.

Tím včerejším na Základní škole Labská Den norské kuchyně v českých jídelnách skončil. Asociace školních jídelen ale plánuje další mezinárodní projekty. „Jednáme s velvyslanectvími Francie, Španělska a Mexika. Projekty jsou ale časově náročné. Abychom zemi věnovali dostatek času a prezentovali ji tak, jak jsme slíbili, potřebujeme na každou půl roku,“ vysvětlil Malát. „Tento projekt je jedinečný. Nikdy jsem se neúčastnila ničeho podobného a jsem ohromená. Příští týden budeme jednat o tom, že by se něco podobného uskutečnilo i v Norsku,“ dodala Sletner.

Klíčová slova: mezinárodní projekt, Norsko, ZŠ Labská, školní jídelna

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.