26.04.2016 12:11


Michal Slivečka: Novou internetovou televizi spustíme začátkem příštího roku

Autor: Hana Drahokoupilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Michal Slivečka se koncem minulého roku rozhodl založit novou internetovou televizi, která se bude zabývat především děním v Brně. Od tohoto týdne se štáb Bestormu začne objevovat na brněnských gastronomických festivalech a v červnu, v červenci, v srpnu a v září se pak zúčastní světového závodu elektromobilů, ze kterého vytvoří oficiální dokument české reprezentace.

Kameramani z Bestormu natáčí video (vlevo Michal Slivečka). Foto: Hana DrahokoupilováV Brně vzniká nová internetová televize Bestorm, která divákům nabídne spoustu zajímavých pořadů. V plné formě sice bude spuštěna až začátkem příštího roku, už od tohoto víkendu ale její kameramany budou potkávat účastníci některých brněnských festivalů.

Jaká byla prvotní myšlenka pro založení internetové televize v Brně?

Hlavní důvod byl ten, že jsem aktivní člověk a potřebuji něco dělat. Několik předchozích nápadů nedopadlo, a tak jsem přemýšlel, s čím by bylo vhodné začít. Dlouhou dobu sleduji internetovou televizi Stream.cz, a dříve se mi většina jejich pořadů opravdu líbila, jak ale začali přidávat stále více a více pořadů, šla jejich kvalita rapidně dolů. Tak jsem si řekl, že nakonec může podobný obsah vyprodukovat kdokoliv. Dalším důvodem bylo, že i já sám jsem měl nějaká témata, která jsem chtěl této internetové televizi nabídnout, ale nakonec jsem si je nechal pro sebe.

Takže to byl jen váš nápad nebo za ním stojí i někdo jiný?

Ano, byl to jen můj nápad, ale samozřejmě myšlenka internetové televize moje není. Nicméně tady v Brně vidím velký potenciál v tom, aby se zde něco takového uchytilo, není zde téměř žádná konkurence. Jen regionální vysílání ČT, pak Brněnská televize, která nevysílá jen na internetu, ale i běžnou cestou. A co se týče internetových televizí, jsou tu pouze menší, jež jsou ale úzce zaměřené na konkrétní témata.

Co znamená název Bestorm?

Je otázka, jak to chce kdo číst, pokud jako „bestorm“ a nebo „bístorm“. Chtěli jsme, aby byl název unikátní a úderný, aby se nepletl s ničím jiným a také aby se dal česky skloňovat. Můj záměr byl obsáhnout do názvu písmeno B, aby evokovalo Brno. Také jsem v názvu chtěl slovo „best“ a k tomu jsem pak přidal „storm“. Teprve později jsem zjistil, že někteří název čtou jako „bístorm“, což může připomínat v angličtině slovo beast, bestii.

Kde jste sehnal potřebný počet lidí na započetí projektu a kolik má zatím televize členů?

Nejprve jsem zkusil kamarády, ale v tomto nápadu začali hledat jen problémy, takže jsem pochopil, že tudy cesta nepovede. Nakonec měly velký ohlas inzeráty na webových stránkách zabývajících se brigádami. Kdybych spočítal všechny ty, které jsem odmítl, kteří jsou v týmu a kteří se do týmu dostali, ale nejevili žádnou známku aktivity, tak by se celkové číslo blížilo stovce. Nicméně lidí, kteří se Bestormu věnují tak, jak bych si představoval, jsou jen asi tři, dalších patnáct se nějakým způsobem snaží a zbývajících deset až patnáct přislíbili pomoc, ale zatím čekají, než budou moci začít.

V jaké fázi jsou teď přípravy?

Připravujeme webové stránky, grafický design, administrativní záležitosti, sháníme prostory pro kanceláře a studio, bavíme se s investory o možné spolupráci a dáváme dohromady tým. Také domlouváme různé akce, na kterých bychom se mohli ukázat. Od české reprezentace jsme dostali nabídku natočit závod 80 edays, tedy závod kolem světa za 80 dní elektromobilem a po domluvě s některými především gastronomickými brněnskými festivaly budeme i jako oficiální dokumentaristé právě těchto akcí. Zatím se jedná o Just Fest, Guláš Fest, lužánecký Extrem Food Festival, Špilberk Fest, Pivní fest Brno a Vranovské léto.

Takže tyto festivaly využijete i pro kontakt s potenciálními diváky.

Samozřejmě, budeme mít k dispozici svůj stolek a zájemci budou moci přijít podebatovat. Zároveň se o nás zmíní i moderátoři akce, kteří také vyzvou účastníky k podpoře našeho závodu elektromobilem, jelikož je velice nákladný. Naše logo se objeví i v oficiálních průvodcích a plakátech festivalů. Videa, která na akcích pořídíme, budou sloužit organizátorům jako oficiální materiály a také budou zveřejněny na našem kanále na YouTube a až budou hotové stránky, tak i na nich. Zájemci se ale budou moci o závodě dozvědět i například na rádiu Krokodýl a na dalších brněnských radiích, naši účast na závodu elektromobilem podpoří i město Brno a doufám, že i samotní Brňané, jelikož je závod opravdu nákladný.

Co se týče závodu elektromobilem, nasadíte do auta jednoho kameramana, který natočí celý závod, nebo máte tuto otázku vyřešenou jinak?

Americkou část bych měl natočit já a asijskou a evropskou část pak kolegové Jan Balvan nebo Tomáš Fiala. Největší problém je zde s Čínou, jelikož nevíme, zda budeme mít nějaký bezpečnostní dohled, a zda budeme moct točit i pomocí dronů. Dalším velkým strašákem je pro nás i případné rozbití auta, jelikož elektromobilům nerozumí tolik mechaniků jako běžným autům. Doufám, že se nic takového nestane, ale pro diváky by to bylo rozhodně zajímavé.

Jaká bude finální forma materiálu, který při závodu natočíte?

Měl by vzniknout dokument, který se sice objeví na našem webu, ale poběží především na filmovém festivalu, a pokud se zalíbí nějakému producentovi, mohl by z něj vytvořit něco daleko lepšího.

Až bude televize plně v provozu, jaké plánujete vysílat pořady?

Jedním z témat bude kuchařská reality show, dále bychom chtěli vysílat ze studia nějaký pravidelný žurnál a rozhovory, pro sportovce pak připravíme pořad o sportovních nadějích Brna, chtěli bychom se také zaměřit na brněnskou hudební scénu a na světovou hudbu, která není až tak známá. Více bychom se taky chtěli věnovat elektromobilům a světovým osobnostem nebo například tetování. Máme také možnost využít kaskadérské studio.

Kdy se můžou diváci těšit na spuštění televize v plném měřítku?

V plné internetové verzi i s pravidelnou publikací pořadů bychom chtěli začít od počátku příštího roku. Máme za sebou sice už hodně práce, ale ještě víc nás teprve čeká.

Klíčová slova: Bestorm, internetová televize, Brno, Michal Slivečka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.