25.11.2017 20:01


Městská hala Vodova mění nájemce. Starat se o ni bude město

Autor: Anna Jílková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Po ukončení současné nájemní smlouvy se o halu Vodova bude starat společnost STAREZ – SPORT, kterou vlastní město. Rada města Brna v týdnu schválila, že v budoucnu bude halu pronajímat právě jí. Současný vlastník, Sportovní klub Královo pole, dle slov Rady města Brna požádal o předčasné ukončení nájemní smlouvy, která původně platila až do roku 2020. Klub má halu v péči již od roku 2000.

BRNO – Původně měl Sportovní klub Královo pole (SKKP) halu spravovat až do konce roku 2020, nyní se však jedná o dřívějším ukončení nájemné smlouvy. Město tuto nabídku uvítalo a v úterý 21. listopadu schválilo nového nájemce, jímž se stane akciová společnost STAREZ – SPORT. „Naši společnost vlastní ze sta procent město. Postupné začleňování dalších sportovišť pod společnost k tomu vytvořenou je logickým krokem,“ uvedl generální ředitel STAREZ – SPORT Martin Mikš.

Městská hala Vodova se nachází v městské čtvrti Královo Pole

Město chce využívat halu k těm účelům, k nimž ji původně postavilo. „Chceme, aby se zde odehrávala vrcholová utkání a aby naše extraligová družstva nemusela hrát finálové zápasy na svých domácích stadionech, které nejsou tolik reprezentativní,“ uvedl první náměstek primátora Petr Hladík (KDU-ČSL). Program haly je však nabitý už nyní. „Působí zde deset extraligových týmů a hala je obsazená ze sta procent,“ vyjádřil se výkonný ředitel haly Jan Dvořák. Nejnovějším týmem, který svůj domácí stadion přesunul právě do Městské haly Vodova, je volejbalový A-tým. Svůj první zápas zde odehrál 14. října.

Roční nájemné si strany stanovily na 400 tisíc korun, čili o 17 tisíc korun méně, než tomu bylo doposud. K oficiálnímu převedení společnosti by mělo dojít koncem roku 2018. „Se stávajícími nájemci o přesném termínu stále jednáme, navrhujeme převzetí od prvního ledna 2019,“ řekl Mikš. Také Dvořák potvrdil, že veškeré detaily jsou stále v jednání. Důvody, proč se spolek takto rozhodl, odmítl uvést.

Městská hala Vodova je největší halou pro míčové sporty v Brně, do hlediště můžou usednout až tři tisíce diváků. Kromě brněnského extraligového družstva volejbalu, zde pravidelně hrají například také družstva basketbalová, házenkářská či futsalová. Od prvního prosince zahájí svou sezonu také venkovní kluziště.

Klíčová slova: hala Vodova, nájem, Sportovní klub Královo Pole, Rada města Brna

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.