19.05.2020 14:15


Mateřské školy v Brně-sever obnoví provoz od pondělí

Autor: Tadeáš Mima | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Téměř všechny mateřské školy, které zřizuje městská část Brno-sever, se otevřou 25. května. Musí však splňovat hygienická doporučení ministerstva školství. Přidají se tak k soukromým školkám, které mohou být v provozu už od 20. dubna.

Školky v městské části Brno-sever budou otevřeny 25. května. Foto: Tadeáš Mima

Brno – Mateřské školy, jejichž zřizovatelem je Brno-sever, zahájí činnost v pondělí 25. května. Výjimkou je pouze školka na náměstí Slovenského národního povstání, kde probíhají opravy. Soukromá zařízení mohla v Brně otevřít už před měsícem.

O znovuotevření školek rozhodla městská rada na začátku týdne. „Při obnovení provozu se vychází z manuálu ministerstva školství a z doporučení města,“ vysvětlil starosta Brna-sever Martin Maleček. Městská část při rozhodování vycházela i z předběžného průzkumu mezi rodiči. „Kdybych to zprůměroval, zhruba padesát až šedesát procent rodičů projevilo zájem o otevření školek,“ sdělil Maleček. Konkrétní čísla však ukáže pondělní začátek výuky.

Všechny školky v Brně se podle vyhlášky města zavřely v úterý 17. března. „Jakožto soukromý subjekt jsme mohli díky povolení otevřít v pondělí 20. dubna,“ uvedla spolumajitelka mateřské školy Univerzitka Eva Douděrová. I když se děti nemohly scházet, konala se každý den dopoledne online výuka.

V nynější situaci splňuje Univerzitka zvýšené hygienické podmínky. „Máme jednorázové papírové ručníky na umývání rukou. Nechybí nám ani dezinfekční spreje a paní učitelky nosí roušky,“ popisovala Douděrová. Kromě vyučujících nesmí do školky vstupovat žádní dospělí, proto si rodiče přebírají děti před vstupem do šatny.

Otevírání mateřských škol v Brně se uskutečňuje v několika vlnách. První část školek obnovila činnost v pondělí 18. května a další se přidají o týden později. Zbytek začne fungovat od 1. června, případně i později.

Klíčová slova: mateřské školy, Brno-sever, město, Brno, školky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.