30.11.2016 14:37


Masarykův onkologický ústav posílí své mezinárodní aktivity. Poskytne kvalitnější zdravotní péči

Autor: Marek Bartík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Organizace evropských onkologických ústavů (OECI) udělila akreditaci Masarykovu onkologickému ústavu v Brně. Ten prokázal, že svým pacientům poskytuje velké množství kvalitních služeb a doplní tak čtyřiadvacet významných onkologických center po celé Evropě.

Ilustrační obrázek. Foto: Marek Bartík

Brno - Náročným procesem schvalování úspěšně prošel Masarykův onkologický institut v Brně. Po roce příprav navštívili institut zástupci Organizace evropských onkologických ústavů a následně schválili jeho žádost o akreditaci. Pracovníci brněnské onkologie obstáli nejen v kvalitě poskytovaných služeb, výzkumu a vzdělání, ale například také v oblasti spokojenosti pacientů. Akreditace platí pět let. „Přináší nám to nejenom pocit jistoty, že svou činnost vykonáváme dobře, ale i větší uznání od mezinárodní odborné komunity a z toho plynoucí výhody při účasti ústavu na dalších celoevropských projektech,“ uvedl náměstek pro vědu, výzkum a výuku Marek Svoboda.

Ústav se začal podílet na vzniku celoevropské sítě onkologických center, která se bude specializovat na odhalování a léčbu vzácných nádorových onemocnění u dospělých pacientů. Jedná se o nádory, které postihují všechny orgány v těle. „Současně je naším cílem vzájemně efektivně komunikovat a případně i přebírat pacienty ke specializované léčbě,“ doplnil Svoboda.  Dále se také ústav zapojil do iniciativy INTENT, která chce snížit roztříštěnost onkologických ústavů ve střední Evropě.

Významná je také podpora akademických studií, díky nimž mají pacienti přístup k novým léčebným metodám o několik let dříve, než jsou uvedeny na trh. S dalším rozvojem studií se počítá i v následujících letech. „Dlouhodobě se zaměřujeme na vzdělávání zaměstnanců a široké veřejnosti v oblasti testování léčiv, pořádáme odborné semináře a informační dny pro pacienty a veřejnost,“ doplnila vedoucí Oddělení klinických hodnocení Regina Demlová.

Klíčová slova: onkologický ústav, Brno, onkologie, zdravotnictví

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.