10.04.2020 12:11


Masarykova univerzita má o krok blíže k desáté fakultě

Autor: Štěpán Vojtěch | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na přesun farmaceutické fakulty k Masarykově univerzitě ve středu kývl Akademický senát Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, pod niž fakulta dosud spadá. Senátoři Masarykovy univerzity rozhodnou o přijetí nové fakulty v květnu. 

Masarykova univerzita

Brno – Pokud to schválí její Akademický senát, k Masarykově univerzitě se v červenci znovu po šedesáti letech připojí farmaceutická fakulta. Senátoři Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (VFU Brno), ke které fakulta dosud náleží, dali k přesunu souhlas ve středu.

Farmaceutická fakulta na Masarykově univerzitě má umožnit lepší mezioborovou spolupráci. „Události posledních dnů jen potvrdily potřebu velmi úzké součinnosti farmacie, medicíny a dalších vědních oborů rozvíjených na naší univerzitě, a to jak v oblasti vzdělávání, tak ve vědě,“ odůvodnil chystaný přesun rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš. Ten o něm jednal s rektorem VFU od svého nástupu do funkce v září.

Masarykova univerzita také poskytne farmacii lepší pracovní zázemí, ať už pro výzkum nebo pro těsnější kontakt s pacienty. „VFU Brno tímto vyšla vstříc společenskému zájmu uskutečňovat v České republice farmaceutické vzdělávání v co možná nejvyšší kvalitě, což do budoucna vyžaduje propojení institucionálního zázemí farmacie a humánní medicíny,“ uvedl rektor VFU Alois Nečas.

Plánovaná změna se podle mluvčí Masarykovy univerzity Terezy Fojtové nijak nedotkne stávajících studentů. Neohrozí tak ani jejich stipendia ani jim nevzniknou nové poplatky za prodloužení studia. „Zaměstnanci i studenti farmaceutické fakulty budou bez přerušení pokračovat na nové fakultě MU. Výuka bude dál probíhat ve stávajících prostorách v areálu VFU, které si Masarykova univerzita pronajme,“ uvedla. Do budoucna má Masarykova univerzita v plánu ukotvit fakultu v areálu Univerzitního kampusu Bohunice.

Senátoři Masarykovy univerzity budou o vzniku nové fakulty jednat 4. května. Pokud ho odsouhlasí, fakulta na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno na konci června zanikne a stane se od července desátou fakultou Masarykovy univerzity. S ohledem na historický kontext, kdy byla její součástí už v letech 1952–1960, jí ale v pořadí fakult bude patřit šesté místo. Nejmladší fakultou zůstane Fakulta sportovních studií MU.

Klíčová slova: Masarykova univerzita, farmacie, farmaceutická fakulta, VFU, MU

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.