10.11.2015 17:23

Masaryčka se prostřílela až k vítězství. VUT porazila už počtvrté v řadě

Autor: Michaela Vaňharová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Čtvrté vítězství v řadě vybojovali hokejisté Masarykovy univerzity, kteří porazili v Souboji univerzit svého rivala z VUT v poměru 5:2. Stejné skóre představuje také pomyslná série vzájemných utkání mezi těmito univerzitními týmy. Zápasu přihlíželo rekordních 7 700 fanoušků.

Brno – Hokejová aréna DRFG se v pondělí zahalila do barev dvou brněnských univerzit. Modrou barvu oblékli fanoušci Masarykovy univerzity, v červené fandili  příznivci Vysokého učení technického. Vítěz mohl být jen jeden. Pohár opět obhájili hráči Masarykovy univerzity, když se na konci druhé třetiny dostali do vedení o tři branky během pěti minut a vybudovaný náskok si už pohlídali.

Hokejový zápas nebyl jen utkáním dvou sportovních týmů, ale také bitvou hlasivek mezi oběma kotli. „Vy nemáte holky," ozývalo se ještě před začátkem utkání přes celou arénů z úst studentů Muni. Fanoušci VUT si nenechali nic líbit. „My máme ty vaše," zněla odpověď. První třetina byla úspěšnější pro modrý tým. Po několika neproměněných šancích se puku zmocnil Patrik Medřický a dostal svůj tým do vedení 1:0.

Tým Masarykovy univerzity po druhé třetině vedl 4:1

Týmu VUT se podařilo vyrovnat na začátku druhé třetiny. Už v 53 vteřině skóroval Matěj Šidák a vyrovnal stav utkání na 1:1. V dalších patnácti minutách se stav nezměnil. Během poslední pětiminutovky si však fanoušci Masarykovy univerzity mohli zařvat gól hned třikrát. Do brány VUT dostal puk Simen Brekke, Patrik Medřický a třináct vteřin před přestávkou také Jakub Kadlec. „Rozhodnuto určitě není. Je to hokej a dvacet minut je dlouhá doba," okomentoval o přestávce vývoj zápasu Patrik Medřický.

Poslední třetina přinesla po jednom gólu na obou stranách, když Richard Majola a později Patrik Brzobohatý přispěli ke konečnému stavu 5:2 pro Masarykovu univerzitu.

Dvě největší brněnské školy své síly v hokeji změřily už posedmé. Pro Masarykovu univerzitu to bylo páté vítězství. Skóre 5:2 je tedy symbolem tohoto ročníku. „Diváci nás neuvěřitelně povzbuzovali a vytvořili bezvadnou atmosféru," zhodnotil svůj třetí a zároveň poslední zápas na Hokejovém souboji univerzit hráč Václav Truhlář.

Klíčová slova: Hokejový souboj univerzit, hokej, Masarykova univerzita, Vysoké učení technocké