16.10.2019 21:13


Manželé chtěli vyhodit do vzduchu dům. Muž dostal za pokus o vraždu osmnáct let

Autor: Jiří Kašpárek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Minulý rok se manželé Blatní pokusili odpálit dům pomocí plynu, soud je za to ve středu poslal do vězení. Hana Blatná dostala čtyři roky. Jejího manžela soud potrestal osmnácti lety za pokus o vraždu. „Chcípnete tady se mnou, řval podle předsedy senátu Aleše Novotného na policisty Blatný.

Manželé Blatní po vynesení rozsudku. Autor: Jiří Kašpárek

Brno – Krajský soud ve středu odsoudil Vojtěcha Blatného na osmnáct let do vězení se zvýšenou ostrahou. Jeho manželka Hana Blatná byla odsouzena na čtyři roky vězení. Manželé se loni pokusili zabránit exekuci vyhozením domu do vzduchu. Soud manžele potrestal za pokus o obecné ohrožení a násilí vůči úřední osobě, muže navíc za pokus o vraždu. Blatnému hrozilo až doživotí.

V červnu minulého roku přišli k domu, kde Blatní bydleli, exekutoři s policistou. Blatná je však nechtěla pustit dovnitř. Když se tam následně exekutoři s policií dostali, začal na ně její manžel mířit plynovou pistolí. Poté, co exekutoři utekli, se manželé zabarikádovali a pustili v místnostech plyn. Muž podle obžaloby několikrát vystřelil z plynové pistole, aby výstřelem plyn vznítil a dům spolu se sebou, s manželkou a zasahujícími policisty vyhodil do vzduchu. Podle předsedy senátu to zůstalo u pokusu náhodou, plyn unikal přibližně dvě hodiny, o hodinu později by už výbuch mohl nastat. „Šlo o snahu obžalovaného dosáhnout úmrtí zasahujících osob,“ uvedl Novotný.

„Obžaloba může být spokojená. Obžalovaní byli uznáni jednáním, které jim bylo kladeno za vinu. Pan obžalovaný byl uznán i tím nepřísnějším trestným činem,“ sdělila po soudu státní zástupkyně Iveta Eichlerová. Manželé Blatní ani jejich obhájci se k rozsudku nevyjádřili.

Rozsudek zatím stále není pravomocný. Obžalovaní se mohou odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Klíčová slova: Brno, soud, exekuce, výbuch

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.