25.03.2019 12:03


Mahenovo divadlo se otevírá hudebníkům, v něděli v něm zazpívala Radůza

Autor: Dalibor Máslo | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

V jedinečných prostorách brněnského Národního divadla vystoupila v neděli 24. března pražská písničkářka Radůza již potřetí. Večerním koncertem spojila hudbu s divadelním prostředím. Tento princip se ostatně snaží prosazovat i vedení divadla s pomocí dalších interpretů, jimž své prostory a techniku propůjčuje. Spoluprací se tak snaží rozšířit svoji působnost i mimo činohru a baletní představení, které zde běžně uvádí.

Vystoupení zpěvačky Radůzy v sále brněnského Mahenova divadla.

Brno – V sálu Mahenova divadla zahrála s doprovodem své kapely v neděli 24. března večer zpěvačka Radůza. V průběhu koncertu představila publiku průřez celou svojí tvorbou, od osvědčených skladeb ze starších desek, až po trampy inspirované texty ze svého nejnovějšího alba Muž s bílým psem. 

Přestože vedle teskných balad hraje Radůza i živější písně, vystupuje spíše v divadlech a kulturních domech, místo v hektických klubech a na festivalech. „Playlist i podobu scény ovšem nechává prakticky stejnou, ať už hraje kdekoliv,“ přiznala zpěvaččina manažerka Zuzana Hanousková. Podle ní taktéž není potřeba zajišťovat dodatečné efekty, jelikož návštěvníky zajímá především hudba samotná.

Radůza nicméně není jediná, která měla možnost účinkovat na jevišti brněnského Národního divadla. Stejné angažmá navštívila minulý rok například zpěvačka Anna K. či rocková skupina Pražský výběr. „Skrze koncerty můžeme divadlo otevřít i lidem, kteří by do něho normálně nezavítali,“ vysvětlil hudební dramaturg divadla Filip Habrman. „S umělci zde spolupracujeme. Zajistíme jim prostor, technické zázemí i dramaturgii. Někdy společně vytvoříme i doprovodný program,“ dodal. 

Podle Habrmana může navíc divadlo ovlivnit i celkové prožití vystoupení. „Člověk se cítí uvolněněji, než kdyby se mačkal uprostřed davu v nějakém jiném prostředí,“  souhlasila Blanka Bořilová, která si s manželem přišla Radůzu poslechnout. „Může se zasnít, ponořit se do hudby a vypnout. Na druhou stranu v divadle nejde vstát a tancovat,“ zhodnotila Bořilová vystoupení. 

Zpěvačka, která má na svém kontě aktuálně čtrnáct vydaných desek, chystá příští koncerty například v Kroměříži, Táboře či Ostravě. Mahenovo divadlo pak mezi dalšími interprety plánuje uvést kapelu Zrní či zpěváka Vladimíra Mišíka. 

Klíčová slova: Radůza, Mahenovo divadlo, koncert, Brno, divadlo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.