19.04.2020 16:04


Louvre umožňuje prohlídku expozic z pohodlí domova. Přidala se i další světová muzea

Autor: Jessica Niederlová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Jedno z nejslavnějších muzeí otevřelo své virtuální dveře kulturním nadšencům po celém světě. Louvre na svých webových stránkách spustil online prohlídky. Navštívit je mohou lidé z pohodlí domova pomocí pár kliknutí.

Staroegyptská socha ve virtuální prohlídce pařížského Louvru (Foto: Reprofoto Louvre.fr)

FRANCIE/BRNO – Pařížské muzeum Louvre nabízí online prohlídku všech svých expozic. Na jejich webových stránkách mohou návštěvníci jednoduše rozkliknout vybranou výstavu a kochat se. U vystavených předmětů se nachází informační tabulky obsahující název, autora a další údaje o díle.

Možnosti prohlédnout si výstavy přes internet využívají pravidelní návštěvníci i lidé, kterým se muzeum zatím nepodařilo navštívit. „Podívat se do Louvru mě vždy lákalo. Zatím se mi to ale nikdy nepovedlo a vzhledem k současné situaci asi ani brzo nepovede. Možnost online prohlídky je podle mě skvělý nápad,“ říká návštěvnice virtuálního muzea Leona Vicencová.

Systém zachycuje prostory detailně a realisticky. „Muzeum jsem navštívil už před deseti lety a zanechalo to ve mně silné dojmy. Vše už si ale přesně nepamatuju. Znovu se podívat zejména na původní ohořelé části budovy a zavzpomínat na výlet do Francie bylo moc fajn,“ uvádí turista Michal Bock.

Virtuální prohlídky zavedla i další známá muzea. V aplikaci Google Arts & Culture (umění a kultura, pozn. red.) si mohou lidé prohlédnout třeba Britské muzeum, Guggenheimovo muzeum v New Yorku, florentskou galerii výtvarného umění Uffizi a spousty dalších institucí.

Klíčová slova: Louvre, historie, umění

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.