14.12.2019 21:01

Los Pivos zvítězili na turnaji Vysokoškolské volejbalové ligy v Českých Budějovicích

Autor: Filip Brychta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Tým Los Pivos vyhrál druhý turnaj letošního ročníku Vysokoškolské volejbalové ligy v Českých Budějovicích. Všechny zápasy ovládl 2:0 na sety a o svém prvenství nenechal nikoho na pochybách. Na druhém místě skončil tým Bobísci, který celou českobudějovickou skupinu vede.

Zápas Vysokoškolské volejbalové ligy

České Budějovice – Druhý turnaj letošního ročníku Vysokoškolské volejbalové ligy vyhrál tým Los Pivos. Turnaj se hrál v pátek a zúčastnilo se ho pět týmů. Po něm zůstává ve vedení skupiny hrané v Českých Budějovicích tým Bobísci, který obsadil druhé místo.

Hráči týmu Los Pivos prošli zápasy bez ztráty setu. Druzí byli Bobísci následováni týmem 05. Na čtvrtém místě se umístil tým Rakeťáci ČB a pátý byl tým Saláti. „Celý turnaj se nesl v přátelském duchu a hrál se skvělý volejbal. Hráli jsme v pohodě a moc jsme si ho užili,“ řekla hráčka vítězného týmu Ivana Tušerová.

Za nejvyrovnanější zápas lze považovat úvodní duel mezi Los Pivos a Bobísky. Tým Bobísci jako favorit turnaje nastoupil do zápasu velice chladně a nechal soupeře odskočit o deset bodů. Za stavu 15:5 ale vedoucí tým Los Pivos udělal několik chyb a stav se vyrovnal. Koncovku lépe ovládli hráči celku Los Pivos a to hlavně díky blokařské převaze. Druhý set si drželi vedení po celou dobu a zvítězili 2:0.

Vypjatý zápas byl i mezi Rakeťáky ČB a týmem 05. Hráči týmu 05 se nechali zaskočit dobrou hrou soupeře v prvním setu a prohráli ho. Druhý set byl také vyrovnaný, ale po sérii es ho vyhrál tým 05. Zápas skončil 1:1. Další zápasy už vždy vyhrál tým, který nastupoval jako favorit. Tyto zápasy končily velkým bodovým rozdílem.

Vysokoškolská volejbalová liga je série turnajů, které se hrají v Českých Budějovicích, v Ostravě a v Plzni. Dva nejlepší z každé skupiny postupují na republikové finále, kde bojují o titul vysokoškolského mistra ve volejbale. Turnaj hrají smíšená družstva, v každém musí být minimálně dvě hrající ženy.

Ligu si pochvalují i v dalších městech. „Vysokoškolská volejbalová liga nabízí příležitost porovnat své kvality v turnajích s akademickými týmy českých vysokých škol, vždyť sport a sportovní klání patří k neodmyslitelné součásti univerzitního života,“ zhodnotil děkan Pedagogické fakulty Ostravské univerzity Tomáš Jarmara.

Nápad na tuto soutěž vznikl v Českých Budějovicích a od jeho založení se rozšířil i do dalších měst. „Jsem moc rád, že jsme našli společný zájem s děkanem Pedagogické fakulty Michalem Vančurou na rozšíření volejbalu do studentského prostředí, kde měl volejbal v minulosti silné kořeny. Díky tomuto spojení pokryjeme další oblast potenciálních mladých volejbalistů, kterým chceme nabídnout příjemnou soutěž,“ komentoval předseda Jihočeského krajského volejbalového svazu Jiří Popelka.

Klíčová slova: volejbal, české budějovice, vysokoškolská liga