08.10.2019 20:42


Lodičky na podporu onkologicky nemocným dětem zaplavily Vltavu

Autor: Kateřina Neumannová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Desítky lodiček vyrobených z vosku zapálili návštěvníci akce Vypouštění lodiček pro onkologicky nemocné děti, která se odehrála tuto sobotu a neočekávaně i neděli na pražském ostrově Štvanice. Událost podporovali známé osobnosti jako Leoš Mareš, Zorka Hejdová nebo Pavel Callta. I přes nepřízeň počasí se návštěvníci akce zúčastnili a podpořili tak pět organizací zabývajících se onkologickými onemocněními.

Návštěvníci akce Vypouštění lodiček si mohli v Praze vyzkoušet v praxi první pomoc. Autor: Kateřina Neumannová

Praha  I přes neustávající déšť, který tuto sobotu zalil celou Prahu, se lidé sešli na ostrově Štvanice, aby finančně podpořili pacienty s onkologickým tedy nádorovým onemocněním. Návštěvníci si mohli za 150 korun koupit barevnou svíčku ve tvaru lodičky, které pak byly v sobotu v podvečer hromadně zapáleny a vypuštěny. V případě, že lidé si lodičku zakoupili online a kvůli dešti v sobotu nedorazili, měli možnost si svou svíčku vypustit i v neděli.

Dopolední program události byl chaotický a trochu neorganizovaný. Přestože měl první vystupující David K. zpívat a hrát už v poledne, ve stejný čas nebylo ještě podium ani připravené. Fanoušci se zpěváka dočkali až dvě hodiny po plánovaném začátku koncertu. Ale čekání stálo za to. Přestože se na tento koncert nedostavilo mnoho lidí, zpěváka to neodradilo a energeticky zpíval své písně.

Silný vítr, studený déšť a nepříliš organizovaná organizace přesto nalomily náladu návštěvníků. „Vzhledem k počasí, protože stále prší, a k tomu, že nám nikdo nic neříká, tak se mi tady zatím moc nelíbí,“ zhodnotila situaci návštěvnice Hana Kuželová. Postupem času se ale situace na charitativní události vylepšovala.

Odpolední program naplněný výstupy známých osobností byl, i co se počtu návštěvníků týče, úspěšnější. Herci ze seriálu Modrý kód rozdávali svým fanouškům autogramy, ale zároveň si dobrovolníci vyzkoušeli, jak se správně dává první pomoc. Promrzlí nadšenci, kteří si vystáli frontu na podpisy od známých usměvavých herců, byli spokojení. Všichni si mohli vyslechnout, jak hluboko a v jakém rytmu stlačovat hrudník při dávání první pomoci. A vůně čaje z přilehlých stánků dotvořila atmosféru začínající zimy.

Největší návštěvnost ale nakonec obstaral vystupující Leoš Mareš, který vyzval návštěvníky k vypuštění lodiček. I přes vlhké počasí svíčky osvítily Vltavu. „Filosofie tohoto projektu je vymyšlená tak, že když lodičky v noci svítí na hladině, tak se dají krásně vyndat ven. Kdyby se některá z nich sfoukla nebo by ji kapka vody uhasila, mohla by nám utéct a to by samozřejmě nebylo ekologické,“ řekl organizátor akce Filip Mikulec.

Naštěstí ve večerních hodinách už nepršelo a vypouštění svíček se tak uskutečnilo bez větších komplikací. Lodičky vesele plápolaly na Vltavě a lesklé oči návštěvníků fascinovaně sledovaly plovoucí flotilu. Na závěr události uspořádali organizátoři ohňostroj, který tak zakončil letošní Vypouštění lodiček 2019.

Klíčová slova: Praha, Vypouštění lodiček, onkologie

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.