20.04.2018 08:32


Lístky na dnešní Hradecký Majáles jsou vyprodané. Dopravní podnik vyšle víc autobusů

Autor: Kateřina Bečková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dvanáctý ročník hudebního festivalu Majáles odstartuje dnes po poledni v Hradci Králové a potrvá do půlnoci. Na akci vystoupí známí čeští interpreti a kapely. Kvůli festivalu se uzavřou některé ulice a po městě přibude strážníků.  

Ilustrační foto. Foto: Kateřina Bečková

Hradec Králové – Průvodem z Baťkova náměstí k místu konání open-air festivalu se ukončí měsíc oslav jara a studentského života v Hradci Králové. Majáles vyvrcholí hudebním festivalem mezi Šimkovými sady a Aldisem. „Vstupenky jsou vyprodané, na místě se žádné prodávat nebudou. Čekáme přes patnáct tisíc návštěvníků,“ uvedl mluvčí Hradeckého Majálesu Robert Přinesdomů.  

Množství lidí, které se bude po městě přes den pohybovat, donutilo Dopravní podnik města Hradec Králové (DPMHK) posílit některé spoje. „Hromadná doprava jezdí podle běžného jízdního řádu, nasadíme ale více kloubových autobusů na každý čas,“ sdělil vedoucí střediska městské hromadné dopravy DPMHK Leo Sedláček.

Upozornil také na uzavřenou ulici Akademika Bedrny. „K zastávkám Kongresové centrum Aldis a Šimkovy sady se autobusy nedostanou, cestující musí dojít na zastávky Magistrát města, Adalbertinum nebo Muzeum,“ doplnil Sedláček.

Hradecký Majáles skončí hudební produkci před půlnocí. Kvůli případným výtržnostem se bude v ulicích pohybovat zvýšený počet strážníků. „Budeme držet hlídky od půl jedné odpoledne až do půlnoci. Hlídat se bude především veřejný pořádek. Strážníci budou řešit i stížnosti občanů, které každoročně znepokojuje hlavně hluk,“ popsala lektorka oddělení prevence kriminality hradecké městské policie Simona Pacltová.

Na třech pódiích během odpoledne vystoupí populární české kapely, jako jsou Madrage nebo Wohnout. Kromě hudby bude na festivalu i doprovodný program. „V areálu bude prezentace hradeckých vysokých škol, kam si každá fakulta připravila program. Také partneři přivezou zábavní stany. Festival je ale hlavně o muzice,“ řekl Přinesdomů.

Kromě populárních kapel, vystoupí i dvě studentské kapely, které si místo na pódiu vybojovaly v soutěžích. V hlasování je zvolili jejich fanoušci. „Vážíme si toho, že si budeme moct zahrát na velkém pódiu. V repertoáru máme přes sto coverů ve vlastních aranžích, na dnešek chystáme ty největší pecky,“ řekla Eliška Vrbová z kapely Electrophonix. Podobně se vyjádřila i Tereza Foltová z kapely Nocturno. „Moc se těšíme, splnili jsme si první z našich snů,“ uvedl Foltová. Skupiny festival zahájí jako první vystupující krátce po poledni.

Hradecký Majáles má ale i odpůrce. „Hrají tam pořád stejné kapely, o kterých se říká, že jsou dobré. Mladá generace by měla být otevřenější a nemyslet si, že co se hraje v rádiu, to je kvalitní. Pořadatelé těch velkých Majálesů jen vydělávají na takových lidech,“ představil svůj postoj student a člen kapely Band-a-SKA Václav Zmítko.

Klíčová slova: Hradecký Majáles, festival, DPMHK

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.