16.10.2020 16:47


Lidé zaplatí za parkování od poloviny listopadu i na Gorkého nebo na Poříčí

Autor: Veronika Franková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Čtvrté a v letošním roce závěrečné rozšíření systému rezidentního parkování v jihomoravské metropoli se blíží. Modré zóny od 16. listopadu pokryjí i oblasti Žižkova, Rybářská a Chodská.

Zpoplatnění parkování na Gorkého od 16. listopadu. Autor: Veronika Franková

Brno - Systém rezidentního parkování, který v Brně funguje od roku 2018, se nyní opět rozroste. Návštěvníci jihomoravské metropole zaplatí za parkování od poloviny listopadu ve třech dalších oblastech. Od 16. listopadu budou modré zóny v oblasti Žižkova, Rybářská a Chodská. Zpoplatnění tak zasáhne například ulici Grohova, Údolní, Kraví Hora, Křížkovského nebo Poříčí. Od 5. října už řidiči platí také v okruhu Trnité, Zborovské a Špitálky.

 

Poslední letošní rozšíření placených parkovacích zón v Brně rozděluje lidi dojíždějící do zaměstnání od místních obyvatel. „Nevím, kde budu parkovat, když pojedu do práce. Zaměstnavatel mi parkování neproplatí,“ uvedla Ivana Pavlíková,která pracuje v jedné z nově zpoplatněných ulic. Pokud lidé, nejen kvůli práci, parkují v modré zóně, musí vždy ve všední den od 17. hodiny odpolední do 6. hodiny ranní zaplatit. Každý návštěvník parkuje 60 minut zdarma, poté za dvacet korun za hodinu.

Někteří lidé jsou naopak za zpoplatnění rádi. „Myslím si, že je to dobré pro lidi, kteří na ulici bydlí a často nemají kde zaparkovat, protože ulice je díky skvělé dostupnosti do centra vždy plná aut,“ řekla Šárka Dvořáková k zavedení placené zóny na ulici Gorkého. Vyřeší se tak i problém se zásobováním místních obchodů. Budou mít totiž vyhrazená parkovací místa.

Míst, kde lze v Brně zdarma zaparkovat, značně ubývá. Od 5. října však funguje parkoviště pro 220 aut v městské části Brno-Líšeň na ulici Trnkova. První dvě hodiny se parkuje zdarma. Pokud řidiči odjedou do dvanácti hodin od příjezdu, zaplatí pouhých dvacet korun.

Klíčová slova: Brno, parkování, modré zóny

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.