10.01.2021 16:21


Lidé se mohou vyzvat ke sportovním výkonům a tím podpořit charitu

Autor: Lenka Hubáčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Každý měsíc probíhá sportovní výzva projektu Vyzvi se!. Sportovci si mohou zvolit disciplínu i vzdálenost, na kterou se chtějí vyzvat. Organizátorky posílají část startovného na charitativní pomoc a za splněné výzvy rozesílají medaile.

Praha – Lidé se do dnešní půlnoci mohou registrovat do lednové výzvy sportovního projektu Vyzvi se!. Na výběr mají šest kategorií – chůze, běh, kolo, plavání, inline brusle a běžky. Za splněnou výzvu každý sportovec obdrží dřevěnou medaili a organizátorky věnují část registračního poplatku na charitu. Minulý rok takto přispěly necelými 170 tisíci korunami, které rozdělily mezi čtyři charitativní projekty.

Jedná se o virtuální sportovní výzvy pořádané každý měsíc. Lidé si díky nim budují fyzickou kondici, zlepšují svůj zdravotní stav a zároveň pomáhají. Loni se do projektu zapojilo přes čtyři a půl tisíce sportovců. Splněných výzev pak bylo zhruba o tisíc méně. Do lednové výzvy se do dnešního poledne zapojilo zatím 559 lidí. „Všem držíme palce, aby výzvu úspěšně splnili,“ okomentovala za tým Vyzvi se! Lenka Roháčková.

Přes webovou aplikaci projektu se lidé musí zaregistrovat vždy do půlnoci 10. dne daného měsíce a zaplatit startovné dvě stě korun. Potom si vyberou sportovní kategorii a vzdálenost, na kterou se chtějí vyzvat. Následně už jen nahrávají důkazy o jejich sportovních výkonech.

Z každého startovného věnují organizátorky padesát korun určitému charitativnímu projektu. „Vždy se ptáme našich fanoušků na Facebooku, jestli neví o nějakém příběhu, který by si zasloužil pomoc,“ vysvětlila Roháčková a dodala, že následně vyberou ten, který bude mít podle nich největší dopad. Daný příběh podporují tak dlouho, než vyberou potřebné peníze.

V první letošní výzvě budou pomáhat organizaci Domácí hospic Vysočina, se kterou začaly spolupracovat v říjnu. „Peníze, které pro nás získají, půjdou na nákup lineárního dávkovače léků,“ sdělila PR manažerka hospicu Jarmila Pospíchalová s tím, že je nabídka pomoci ji velmi potěšila. Cena tohoto přístroje se podle ní pohybuje kolem padesáti tisíc korun.

Sportovci si ze splněné výzvy odnesou nejen dobrý pocit, ale i dřevěnou medaili. „Design medailí na rok 2021 vymyslel grafik Petr Savčenko,“ řekla Roháčková. Samotní fanoušci hodnotí projekt jako super motivaci k pohybu. „Líbí se mi, že má moje sportování přidanou hodnotu. Navíc ty medaile jsou vždycky krásné,“ vysvětlila účastnice výzev Jana Lišková.

Za projektem Vyzvi se! stojí rodinný tým pěti žen z Bobrové nedaleko Nového Města na Moravě. Nejprve pořádaly charitativní závody jen pro rodinu a přátele. „Po druhém ročníku závodu jsme se rozhodly, že nechceme pomáhat jen jednou za rok. A tak jsme vytvořily Vyzvi se!, díky kterému může pomáhat kdokoli a kdekoli,“ popsala Lenka Roháčková jejich motivaci k založení projektu.

Klíčová slova: Vyzvi se!, projekt, sport, charita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.