04.04.2017 10:31


Lidé mohou díky mobilní aplikaci zachránit život

Autor: Pavlína Ondráková | Kurz: TV Stisk | Kategorie: Zjistili jsme

Mobilní aplikace Zdravotnické záchranné služby, která může zachránit i život. Jednoduchým stisknutím nouzového tlačítka zraněný kontaktuje linku 155 a současně odešle záchranářům přesnou GPS polohu. Aby se o této užitečné aplikaci dozvědělo co nejvíce lidí, bude od dubna do června letošního roku umístěna ve vozidlech brněnské městské hromadné dopravy informační kampaň, která má za cíl představit aplikaci Záchranka zejména starším občanům, kteří nejsou častými uživateli internetu.

Autor: Nikola Málková, Pavlína Ondráková

Aplikace Záchranka funguje již rok. Během uplynulých dvanácti měsíců si ji stáhlo 333 tisíc lidí a bylo vysláno přes sedm tisíc nouzových volání, ze kterých byly v 750 případech vyslány zdravotnické záchranné služby na pomoc pacientovi.

Mobilní aplikace navíc od dubna nabízí zdokonalené služby pro neslyšící, vylepšenou databázi veřejných defibrilátorů nebo upozornění na hrozící nebezpečí – ať už půjde o záplavy, výrazně zhoršený stav ovzduší nebo vody. Aplikace Záchranka funguje i v cizině, kdy na základě polohy vytočí zahraniční tísňové číslo. Od léta má být navíc v Rakousku dostupná i GPS lokalizace zraněného. 

Klíčová slova: aplikace, Záchranka, aplikace Záchranka, Brno, dopravní podnik, kampaň, Stisk, Zdravotnická záchranná služba

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.