24.10.2017 22:31


Lidé chodí do kina se zavřenýma očima

Autor: Radka Konečná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na mnoha místech se rozšířil fenomén kina naslepo. Diváci jdou na promítání filmu a předem neví, jaký žánr uvidí. Takové projekce jsou často za zlevněnou cenu, a pokud se jim snímek nelíbí, mohou vrátit lístek . 

Olomouc – Často překvapující zkušenost mohou zažít návštěvníci olomouckého kina Metropol, jehož uvaděči pravidelně jednou za měsíc pořádají promítání naslepo. Diváci přicházejí do kina, aniž by věděli, jaký film uvidí. Objevit se mohou žánry od pohádek přes komedie až po sci-fi.

„Kinem naslepo jsme se inspirovali u jiných kin, kde byl tento projekt velice úspěšný. I k nám jsme tak přitáhli spoustu nových diváků,“ říká zaměstnankyně Denisa Wasiewiczová.

Pokud se divákovi film nelíbí nebo jej již viděl, může v následujících dvaceti minutách opustit kinosál a lístek vrátit. „Nemám ráda horory a thrillerům se také vyhýbám. Už se mi dvakrát stalo, že jsem musela opustit kinosál, protože se mi film nelíbil. Od té doby chodím raději na filmy, které si vyberu předem,“ přiznává studentka Markéta Tomanová.

Kino Metropol

„Mám ráda ten pocit, když nevím, co se bude dít. Kino naslepo jsem proto zatím téměř nevynechala a ještě se mi nestalo, že bych musela opustit kinosál, protože by mě film nezaujal. Naopak se mi líbí, že vidím filmy, které se zrovna jinde nepromítají,“ říká studentka Radka Tylichová.

Lístek na kino naslepo stojí v Olomouci 75 korun. Oproti běžnému promítání tak diváci ušetří přibližně padesát korun.

„Snažíme se vybírat filmy, které jsou starší, a běžný divák tak neměl možnost je v kině vidět. Proto si také myslíme, že jsou tato promítání tak úspěšné. Nicméně s projekcemi filmů jako je třeba Anděl Páně se kino naslepo rovnat nemůže,“ dodává Wasiewiczová.

Do kina naslepo mohou diváci vyrazit i v dalších českých městech, například v Brně, Praze nebo Hradci Králové.

Klíčová slova: kino, zábava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.