07.04.2019 22:41

Liberec i Jablonec vyšli gólově naprázdno, a bitva o sever Čech tak vítěze nepřinesla

Autor: Tomáš Brhel | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Jubilejní padesáté podještědské derby české nejvyšší fotbalové ligy mezi Jabloncem a Libercem skončilo bezgólovou remízou. Liberecký Slovan hostil v neděli odpoledne na svém stadionu U Nisy svého největšího rivala. Zápas ovšem mnohá očekávání nenaplnil. Ani na jedné straně nebylo k vidění moc šancí, a tak se diváci za celých devadesát minut, stejně jako na podzim na jablonecké Střelnici, nedočkali jediného gólu.

Zápas skončil bezgólovou remízou. Ilustrační obrázek.

Liberec – Šlágr kola nabídl v rámci sedmadvacátého hracího týdnu FORTUNA:LIGY duel mezi domácím Slovanem a hostujícím Jabloncem. Oba celky měly o co hrát, Liberec se čtyři kola před koncem pohyboval na hraně postupu do nadstavbové části ligy a v případě výhry by se dotáhl na šestou Mladou Boleslav. Hosté, kteří obhajovali čtvrté místo v tabulce, si naopak chtěli do této části sezóny vybudovat co nejlepší startovní pozici. Zápas ale mnoho šancí nenabídl a skončil remízou 0:0. „Čekali jsme náročný zápas, což se i naplnilo. Bod ze hřiště soupeře, navíc v tak prestižním utkání, pro nás ale jistě není ztrátou,“ hodnotil zápas hostující trenér Jablonce Petr Rada.

První poločas byl opatrný z obou stran, obě mužstva vycházela především z dobře zajištěné obrany. Druhý poločas byl o poznání dynamičtější a tempo hry udávali hráči Jablonce, kteří modrobílé přehrávali zejména ve středu pole. „Tenhle zápas nám opravdu nevyšel. Společně s Oscarem jsme v záloze hodně kazili a lacině ztráceli balóny, kterých jsme ani moc nevybojovali,“ zpytoval po zápase svědomí liberecký středopolař Radim Breite.

Výkon domácího Slovanu ovlivnilo i středeční pohárové utkání s Ostravou, ve kterém hráči absolvovali náročné prodloužení. Na tom se shodl jak hostující záložník Miloš Kratochvíl, který ve druhém poločase v největší šanci utkání hlavou nevyzrál na domácího brankáře Filipa Nguyena, tak kouč domácích. „Bylo opravdu těžké připravit hráče na tento zápas, a to jak fyzicky, tak psychicky. Jsem rád, že jsme dnes proti Jablonci vybojovali alespoň bod,“ reagoval na bezgólovou remízu liberecký trenér Zsolt Hornyák.

První podještědské derby bylo k vidění před pětadvaceti lety. Hostil ho Jablonec, a i tehdy se oba týmy rozešly smírem, nicméně konečný stav byl 1:1.

Klíčová slova: fotbal, FORTUNA:LIGA, Liberec, Jablonec, derby, jubileum