08.04.2016 14:38


Letošní ročník Studentského designu vyhrála soutěžící se svou vzpomínkou na moře

Autor: Markéta Puldová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vítězkou letošního ročníku Studentského designu se stala Kieu Ly Le. Cenu Grand Prix získala za svoji maturitní práci, tři oděvy s názvem METAMORFÓZA – Vzpomínky moře. Cenu dívce udělila odborná porota na čtvrteční derniéře výstavy studentských prací v brněnském Domu pánů z Kunštátu. Společně s ní získalo od poroty ocenění Laureát Studentského designu 2016 dalších dvacet devět studentů. 

Audio

    Vítězka Kieu Ly Le o tom, kde čerpá inspiraci
         
    Autor: Markéta Puldová

Vítězka přebírá diplom|autor:Markéta PuldováBrno – Na čtvrtečním ukončení výstavy Studentského designu 2016 udělila odborná porota cenu Grand Prix studentce Kieu Ly Le. Dívka se do soutěže přihlásila se svojí maturitní prací. Šaty, které mohli návštěvníci spatřit v brněnském Domu pánů z Kunštátu, vyráběla několik měsíců. „Moje práce vychází z mých niterních pocitů a zážitků. Inspirovala jsem se především vzpomínkou na moře, u kterého jsem byla o prázdninách,“ řekla vítězka Kieu Ly Le.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 185 studentů a studentek z celé České republiky, a to především ze středních a vyšších odborných uměleckých nebo uměleckoprůmyslových škol. Většina prací byla od konce března do včerejšího dne vystavena v prostorách Domu umění v Brně. Návštěvníci mohli obdivovat například plakáty, loga, autorské abecedy, knihy nebo komiksy. Z oblasti 3D designu pak produkty ze skla, porcelánu, keramiky, ale také šperky, oděvy a nábytek. „Nejvíce se mi líbily šaty. Byly to opravdu originální kousky. Všechny bych si na sebe asi neoblékla, ale byla to opravdu moc hezká podívaná. Dojem na mne také udělaly audiovizuální instalace,“ popsala své pocity z expozice návštěvnice Irena Černá.

Vítěznou práci studentky Kieu Ly Le vybrala porota složená zhruba ze čtyřiceti odborných učitelů.  Kromě Kieu Ly Le, která získala hlavní cenu Grand Prix, ocenila porota i dalších dvacet devět studentů cenou Laureát Studentského designu 2016. Hlasovat o vítězi mohli i návštěvníci výstavy. V expozici byly umístěny hlasovací tabule, na které návštěvníci lepili body. Nejvíce hlasů získala Natálie Costantinová, která vytvořila dětskou kolébku přehrávající různé melodie.

Kromě peněžní odměny získala Kieu Ly Le možnost představit svoji práci na Designbloku 2016 v Praze. „Co si koupím za výhru, zatím nevím, ale možná bych ji mohla použít na cestu do Prahy,“ uvedla vítězka Kieu Ly Le.

Letošní ročník Studentského designu uspořádala Střední škola umění a designu a Vyšší odborná škola Brno. Místo konání se promítlo i do loga soutěže. „Abychom zdůraznili umístění letošní přehlídky, oblékli jsme logo do brněnských barev,“ řekl autor grafického motivu soutěže Michal Žižka. Příští ročník Studentského designu se bude konat v Praze. 

Klíčová slova: design, umění, užité umění, student

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.