22.05.2018 13:37


Letní shakespearovské slavnosti v Brně zahájí premiéra hry Dobrý konec všechno spraví

Autor: Veronika Charvátová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Po devatenácté se návštěvníci mohou přijít v Brně podívat na Shakespearovy hry pod širým nebem. Organizátoři Letních shakespearovských slavností pro diváky letos připravili 13 divadelních představení. V repertoáru brněnských slavností jsou letos čtyři divadelní hry, z toho hra Dobrý konec všechno spraví je premiérou. Shakespearovské slavnosti se konají také v Praze, Ostravě a Bratislavě.  S vybranými hrami budou herci hostovat i v dalších městech, například v Lokti.

Propagační plakát zobrazující postavy z premiérové hry Dobrý konec všechno spraví. Foto: Veronika Charvátová

Brno – Letní shakespearovské slavnosti v Brně zahájí herci 17. června premiérou hry režiséra Jana Antonína Pitinského s názvem Dobrý konec všechno spraví. Dále organizátoři zvolili reprízu tří her, a to komedií Mnoho povyku pro nic a Večer tříkrálový a tragédii s názvem Hamlet. Výběr premiérové hry ponechali organizátoři na režisérovi Pitinském, který se slavnostmi spolupracuje poprvé „Snažíme se režiséry střídat a vyžívat potenciál českých i slovenských umělců,“ vysvětlil organizátor slavností v Brně Roman Valla.  

Premiéru Dobrý konec všechno spraví začali herci nacvičovat před dvěma týdny. Hlavní postavy ztvární Anna Fialová a Martin Siničák. Diváci také uvidí známe herce, jako je Martin Dejdar nebo Ondřej Pavelka. „Hrál jsem už ve dvojčeti této hry s názvem Něco za něco. Myslím, že tato premiéra je ještě vtipnější, při prvním čtení jsem se s herci hodně nasmáli,“ komentoval výběr méně známé Shakespearovy hry herec Martin Siničák. „Tato hra je naprosto kouzelná, vtipná a odlehčující,“ dodala herečka Anna Fialová.

Oproti minulému ročníku slavností organizátoři ubrali šest představení a herci jich tak v Brně odehrají místo loňských 19 her 13. „Ubrání počtu představení je dámo jenom organizačními důvody, zájem oslavnosti byl i loni značný. Nepodařilo se nám však do Brna vměstnat více termínů, stěhovat divadelního souboru mezi Prahou, Brnem, Ostravou a Bratislavou, je totiž časově náročné,“ sdělil Roman Valla. Přidání dalších měst, kde by se měli slavnosti konat, zatím nemají organizátoři v plánu.  

Předprodej vstupenek zahájili organizátoři 10. května. Ceny vstupenek se pohybují od 350 do 790 korun. V brněnském hledišti bude celkem 992 míst. „Několik míst jsme oproti předchozím ročníkům ubrali, aby všichni diváci měli dobrý výhled,“ dodal Valla. Všechna divadelní představení v Brně se uskuteční na hradě Špilberku. Diváci zde nemají možnost dojet autem. Návštěvníci s horší pohyblivostí se však k hradu mohou dopravit autobusem číslo 80, který vyjíždí z Husovy ulice. Začátky představení budou vždy o půl deváté večer.

Klíčová slova: Letní shakespearovské slavnosti, Brno, Shakespear, divadlo,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.