16.04.2020 11:15


Legendární ICQ je zpět. Láká na zcela nový vzhled a speciální funkce

Autor: Tereza Holišová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Doba, kdy bylo ICQ nejoblíbenějším komunikační programem, je dávno pryč. Už je tomu pár let, co se po této, dříve nejpoužívanější, aplikaci jako by slehla zem a upadla do zapomnění. Před nedávnem ovšem povstala z mrtvých a přichází na trh s novou verzí i názvem ICQ New. 

Ikona ICQ. Zdroj: Commons.Wikimedia

Karviná  –  Před lety komunikační program ICQ používal téměř každý uživatel internetu ke spojení a chatování se svými kamarády či kolegy. Služba je na trhu již dvacet čtyři let, s postupným příchodem nových komunikačních sítí se ovšem stáhla do ústraní a dnes se téměř nepoužívá. Aplikaci, která se dříve těšila velké oblibě, sesadili z pomyslného vrcholu světa chatování velikáni jako Facebook Messenger, WhatsApp, Viber či Skype. 

V době, kdy byl komunikátor největším hitem, jej americká společnost AOL prodala ruské telekomunikační společnosti Mail.Ru Group, které patří dodnes. Rusové se i přesto, že lidé v dnešní době dali přednost raději novějším aplikacím, nevzdávají a snaží se ICQ zmodernizovat a znovu zpopularizovat. Světu tedy představují novou verzi komunikátoru. Jmenuje se ICQ New.  

Jednou z hlavních nepřehlédnutelných novinek je zcela nový, moderní a elegantní vzhled s možností přepnutí do tmavého režimu. Změny se ale týkají hlavně nových funkcí, které u konkurenčních komunikátoru jejich uživatelé nenajdou. 

První novou funkcí ICQ New je převod hlasových zpráv do textové podoby. To znamená, že příjemci nedorazí pouze hlasová zpráva, ale také její textový přepis. K dispozici je také vysílačka, která umožňuje uživatelům komunikaci podobně jako tomu je u klasické vysílačky. 

Další možností jsou chytré odpovědi. To jsou krátké odpovědi nebo smajlíci, které komunikátor navrhuje na základě zanalyzování textu konverzace. Odesílatel je tedy může využít například, když nemá čas odpovědět vlastní zprávou.  

Za zmínku stojí také funkce, která uživatelům umožňuje klasické hlasové a videohovory s možností skupinového hovoru. A to až se třiceti účastníky najednou. Lze také chatovat v početných skupinách, kde členů může být až dvacet pět tisíc. A pokud někomu nestačí pouhé dopisování či volání s dalšími uživateli, je tady možnost vytvoření vlastního kanálu s příspěvky, jako je tomu například na Facebooku či Instagramu.

ICQ New je k dispozici jak ve webové verzi, tak ke stažení jako aplikace pro Windows, macOS, Linux nebo iOS. Uživatelé Androidu mají v obchodě Google Play k dispozici zatím jen starou verzi aplikace. 

Lidé si rádi nostalgicky zavzpomínají na staré časy, které prožili s touto kultovní aplikací. Ovšem návrat k ní spíše nezvažují. Nové funkce u většiny lidí nevyvolaly takové nadšení, jak by tvůrci možná čekali. „K ICQ návrat určitě nezvažuji. Nový vzhled a funkce nejsou tak převratné, aby mě to vedlo ke změně aplikace, přes kterou komunikuji. Až na pár zvláštností to vlastně není nic zas tak úplně nového, co bychom neznali už u konkurenčních firem. Mám WhatsApp, který používá většina mých známých, a měnit to rozhodně nehodlám,“ vyjádřila se k novému ICQ uživatelka WhatsAppu Klára Slusarzová.

Mezi nejoblíbenější komunikační sítě patří WhatsApp, Viber a Facebook Messenger. „Používám Viber. Je rychlý, spolehlivý a nevybíjí baterii tolik jako jiné komunikační aplikace. Dále se mi líbí jeho provedení a přehlednost a dobře se mi čtou zprávy. Pozitivum je možnost zálohování chatu a také to, že pravidelně vycházejí opravy chyb. Svou oblíbenou aplikaci jsem již našla, na ICQ tudíž přesidlovat nebudu,“ řekla uživatelka Viberu Jolana Vráblová. 

Klíčová slova: ICQ, Viber, WhatsApp, Facebook Messenger, komunikační aplikace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.