21.03.2020 17:47


Kultura z gauče. Divadlo Mír hraje on-line

Autor: Jan Valtr | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Kvůli vládnímu nařízení o zákazu veřejných akcí zrušilo ostravské Divadlo Mír všechna představení plánovaná do 10. dubna. Tamější herci však hrají dál. Diváci mohou sledovat jejich vystoupení přes internet.

Diváci mohou představení sledovat na YouTube.

OSTRAVA – Inscenace Divadla Mír si mohou diváci užít i bez toho, aby zavítali do ostravských Vítkovic. Divadlo dočasně hraje online. Reaguje tak na vládní nařízení, kvůli kterému muselo zrušit plánovaná představení.

Od 13. března, kdy vstoupilo v platnost opatření zakazující veřejné akce, takto herci odehráli dvakrát tragikomedii Trochu hodně mimo a čtyřikrát improvizační show Tři tygři. S první zmíněnou inscenací divadlo počítalo pouze v komorní scéně a v jiných termínech, improvizační show je v této podobě novinkou.

Diváci mohou představení sledovat na YouTube. On-line přenos je veřejně přístupný bez nároku na vstupné. Herci však vybízí sledující, aby přispěli na chod divadla. Dobrovolnému příspěvku říkají "vkukné". „Dívali jsme se na Trochu hodně mimo. Já už na tom byla, ale syn ne, takže jsem za něj přispěla,“ říká divačka Šárka Martiníková.

Pátou komediální show Tři tygři odehraje herecká skupina v sobotu večer. Další tituly a jejich opakování divadlo plánuje průběžně podle zájmu, podrobnosti najdou zájemci na jeho facebookových stránkách.

Kvůli opatření v souvislosti se šířením koronaviru divadlo zrušilo všechna svá představení plánovaná do 10. dubna. „Bylo by obtížné hledat náhradní termíny,“ vysvětluje producent Albert Čuba. Divákům nabízí možnost vrácení vstupného. „Pokud se však diváci rozhodnou vstupné nevrátit, budeme jim za to moc vděčni,“ dodává Čuba. Jedinou výjimkou je představení pražských herců Sexem ke štěstí, které mělo ostravské divadlo hostovat. U něj se podařilo najít náhradní termín v červnu.

Divadlo Mír je nejmladší ostravskou profesionální scénou, která vznikla před čtyřmi roky v prostorách bývalého kina Mír. Její repertoár tvoří převážně komediální inscenace vlastní produkce. Loni kmenoví herci Albert Čuba, Štěpán Kozub, Robin Fero a Vladimír Polák zformovali komediální skupinu Tři tygři. Ve svých scénkách často improvizují. Tento formát zachovali také u internetové show. Čtyři improvizační večery zhlédlo 137 tisíc lidí.

Klíčová slova: divadlo, Divadlo Mír, koronavirus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.