18.03.2020 10:13


Krizový štáb Frýdku-Místku do odvolání zavřel školky

Autor: Tereza Liczmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Mateřské školy zůstaly od pondělí uzavřené pro veřejnost. Hlídání dětí pro rodiče podílející se na kritické infrastruktuře města však bude v některých provozovnách zajištěno. Díky tomuto opatření nedojde k omezení provozu nemocnic, policie nebo sociálních služeb.

Od pondělí jsou uzavřeny školky pro veřejnost. Foto: Tereza Liczmanová

Frýdek-Místek – O uzavření mateřských škol od pondělí 16. března až do odvolání rozhodl Krizový štáb města Frýdku-Místku. Tento postup doporučoval i ministr školství Robert Plaga, ale konečné rozhodnutí zůstalo na zřizovatelích. Radní nechtěli svým rozhodnutím ohrozit krizovou infrastrukturu města, a proto zajistili hlídání pro děti zdravotníků, pečovatelů, strážníků, policistů a hasičů.

„Naše mateřská škola zajišťuje provoz pro děti zaměstnanců pracujících v nemocnici a v pečovatelských službách," potvrdila ředitelka Mateřské školy Pohádka Soňa Bystroňová. „Vyhradili jsme si právo přijímat pouze zdravé děti. Nepřijmeme žádné ani s mírným projevem nachlazení," dodala. O děti rodičů z řad policie se postará Mateřská škola Anenská. Provoz jeslí zatím nebyl pro veřejnost omezen, ale i tento krok radní zvažují.

„S rozhodnutím o uzavření mateřských škol v našem městě souhlasím. Můj syn má oslabenou imunitu, takže velmi snadno onemocní. Teď se mnou může chodit do práce. Pracuji sice s kolegyní, ale v tomto výjimečném stavu se střídáme, takže bychom byli se synem vždy sami,“ uvedla matka jednoho z dětí, kterých se opatření týká.

Od středy 11. března vláda nařídila uzavření základních, středních, vyšších odborných a vysokých škol. V neděli vláda vyhlásila celorepublikovou karanténu, která platí od pondělí 16. března do úterý 24. března. Nadále tak zůstávají otevřeny pouze obchody s potravinami, drogerie a několik dalších výjimek.

Klíčová slova: mateřské školy, Frýdek-Místek, koronavirus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.