20.11.2016 14:32


Kostky jsou vrženy v brněnských Lužánkách

Autor: Matěj Říha | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Desítky deskových her a hlavolamů si po celý víkend mohli vyzkoušet návštěvníci Střediska volného času v Lužánkách. Konal se tam druhý ročník festivalu deskových her Brnohraní. Hráči si tak vyzkoušeli některou z novinek, strávili volný chladný víkend s přáteli a případně si i nějakou deskovou hru odnesli i domů.

Brno –  Festival Brnohraní druhým rokem lákal milovníky deskových her a hlavolamů do lužáneckého Střediska volného času, kde každý mohl strávit čas s přáteli nad některou z her. O pohodlí hráčů se staral tým organizátorů, který všem rád celou hru vysvětlil, případně si s nimi i zahrál ukázkouvou hru. Soutěživí návštěvníci se mohli zúčastnit i některého z mnoha turnajů.

Již kolem páteční čtvrté hodiny odpolední bylo volných jen několik stolů ke hraní. Deskové hry nepřitáhly jen skalní fanoušky, ale i celé rodiny z dětmi. „Zkusily jsme si s dcerkou lehkou logickou hru ovčích bojů o pastviny. Je dobře, že vzniká víc her než klasické Člověče, nezlob se. Domů si odnášíme několik her, abychom se v deštivých dnech nenudili," řekla návštěvnice festivalu Eva Malá.

Pro hlavního organizátora Brnohraní Martina Hrabálka je druhý ročník hlavně o vytvoření a udržení deskoherní tradice v Brně. Již teď jeho festival představuje druhý největší sraz deskoherních hráčů v České republice. „Minulý rok jsme měli přes dva tisíce návštěvníků, což na první ročník byl velký úspěch. Letos však kvůli prodlouženému víkendu zatím očekáváme menší počet lidí, ale i tak se první den akce těší velkému zájmu," řekl Hrabálek.  Podle něj letos nepřidávali příliš novinek, ale vše z minulého roku zlepšili. Zvětšili počet pomocníků, kteří lidem pomáhají s pravidly a hlavně pro návštěvníky zlepšili zázemí a možnost občerstvení. 

Druhý největší festival deskových her v České republice započal o páteční desáté dopoledne a bude trvat až do neděle. Oproti minulému roku se změnil název, aby se nepletl s akcí v Praze.

Klíčová slova: Brnohraní 2016, Lužánky, Středisko volného času Lužánky, deskové hry

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.