23.09.2010 01:30


Komplikace na Joštově ulici ještě nějaký čas potrvají

Autor: Martin Krepindl | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

BRNO Rekonstrukce v centru města v říjnu načne již osmý měsíc svého trvání. Podle zástupce z Krajského úřadu jde vše podle plánu. Ale jak dlouho ještě budeme čekat na finální výsledek staveb?

Rekonstrukce Joštovy ulice se od února tohoto roku dotýká každého Brňana, který se pohybuje v centru města. Zároveň ztížila situaci i dopravnímu podniku, který musel na mnoha místech přesměrovat dopravu. Celá rekonstrukce ulice financovaná městem a částečně z evropských fondů je rozdělena do dvou projektů, které se liší datem ukončení prací.

První projekt je v rozsahu od Moravského náměstí až po Komenské náměstí. „Zakončení prací v tomto úseku je plánováno na konec února 2011,“ řekl vedoucí oddělení přípravy a realizace inženýrských staveb Radomír Kolomazník. Práce na druhém projektu, který zahrnuje úsek Komenského náměstí – Údolní, skončí v srpnu téhož roku. Celkem se tak na něm bude pracovat 427 dní. Součástí rekonstrukce není jen infrastruktura, ale celkové zkrášlení centra města. „Jde o komplexní projekt, ve kterém kromě oprav kolejiště a zavádění nových inženýrských sítí probíhá např. i pokládání nových chodníků a sazba zeleně,“ upřesnil Kolomazník.

Pro kolemjdoucí představuje největší problém zorientovat se ve spletité síti zákazů a stavebních plotů. „Mívám strach přecházet přes ulici s kočárkem. Situace se teď ještě zkomplikovala tím, že zmizely semafory,“ uvedla třicetiletá matka Ljuba Karstanová. Někteří se ale stavbou baví a vymýšlejí, jak úskalí rozkopaného centra přemění na zábavu. „Často se bavím tím, že zkouším, jaká alternativa pochodu u plotů a bagrů je nejkratší,“ shrnul student Přírodovědecké fakulty Michal Ohlídal.

Cena obou těchto projektů šplhá do stamilionů. „Projekt Moravské náměstí – Komenského náměstí stojí 189 milionů, cena úseku Komenského náměstí - Údolní je 157 milionů korun,“ spočítal Kolomazník. Oba projekty jsou zároveň součástí dlouhodobého záměru města opravit jádro města. „Návrh zrekonstruovat celé historické centrum byl schválen již v devadesátých letech a začal loňským projektem na úseku Husova – Rašínova,“ uzavřel Kolomazník. 

Klíčová slova: Joštova, Česká, rekonstrukce

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.