21.10.2015 08:50

Kometa si zastřílela. Pardubicím nepomohl ani nový kouč

Autor: Ondřej Kuchař | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V roce 1995 přivedl Alois Hadamczik, tehdy ještě hlavní trenér Třince, do klubu Richarda Krále a vytvořil tak první silný tým v historii slezského města. Dnes, o dvacet let později, stanuli tito dva muži proti sobě. Hadamczik na lavičce brněnské Komety, Král coby začínající trenér trápících se Pardubic. Kdo čekal vyrovnaný duel, spletl se. Kometa perníkáře převálcovala a učitel tak pomyslně vyškolil svého žáka.

Brno – Nové koště zatím nemete. To platí u pardubických hokejistů, kterým ke zlepšení výkonu nepomohla ani změna trenéra. Odvolanou dvojici Říha - Baďouček nahradili bývalí špičkoví ligoví kanonýři Richard Král a Marek Zadina. Na lavičce jejich dnešního soupeře, brněnské Komety, stál muž o poznání zkušenější. Bývalý trenér národního mužstva Alois Hadamczik dnes koučoval své sedmisté utkání v extralize. A hráči mu dali ten nejlepší možný dárek.Pohled na ledovou plochu DRG Arény | Foto: Ondřej Kuchař

Brňané nastoupili do zápasu aktivněji a už v sedmé minutě vedli 2:0, když se prosadil šikovnou tečí Vojtěch Němec a o chvíli později po krásné přihrávce kapitána Leoše Čermáka i Vilém Burian. Studená sprcha to byla zejména pro pardubického gólmana Roberta Kristana, který se po dvou inkasovaných gólech poroučel na střídačku. V brance ho nahradil jiný cizinec, Američan Brandon Maxwell. Tomu se podařilo místy až drtivý tlak Komety zastavit. Výborně se předvedl hlavně proti dvěma šancím Davida Ostřížka. Domácí v úvodní periodě přestříleli Pardubické čtrnáct ku šesti.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří úvodní nápor přetavili v branku. Prosadil se exbrněnský Jakub Svoboda. „Trenér na nás o přestávce v šatně řval. Chtěl, ať zlepšíme pohyb a důraz. To se nám ale bohužel povedlo jen na několik minut, pak to byla zase hrůza,“ nehledal po zápase výmluvy nejlepší hráč hostů Svoboda. Brňané dál naráželi na dobře chytajícího Maxwella, jehož kouzlo odčaroval až nekompromisní střelou do šibenice Jan Hruška.

A to nebylo zdaleka všechno. Další zásahy modrobílých přidali postupně Čermák, Vondráček a znovu i Vilém Burian. „Byli jsme jednoznačně lepší. Pardubice jsme nepouštěli do žádných šancí. Pro nás to byl výborný zápas,“ hodnotil utkání bek domácích Jozef Kováčik. Kometa tak odčinila předchozí nezdar, když na ledě Mladé Boleslavi ani jednou neskórovala a sama naopak čtyřikrát inkasovala. Dnes to byla zcela jiná písnička, a tak mohlo sedm tisícovek domácích fanoušků po zápase ve stoje aplaudovat svému týmu po vítězství 6:1.

Klíčová slova: hokej, extraliga, Kometa Brno, Pardubice