12.12.2015 19:10

Kometa podlehla Liberci až v samostatných nájezdech

Autor: Gabriela Chlupová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dvacátý sedmý zápas hokejové extraligy nakonec ovládli Bílí tygři. Včera se v DRFG Aréně střetli s domácím týmem Komety Brno. Utkání bylo plné napínavých chvíl a prozatím drží pomyslnou trofej za nejdelší nájezdy sezóny.

Brno – Liberečtí Bílí tygři porazili v prodloužení domácí tým Kometa Brno 2:1. Včera se v plné DRFG Aréně odehrál vyrovnaný souboj plný napětí. Liberecký tým si tak po páté výhře v řadě upevnil svoji vedoucí pozici v tabulce s náskokem devíti bodů.

Vojtěch Němec proměnil tři nájezdy v řadě. Foto: Archiv Kometa BrnoPrvní třetina byla více než vyrovnaná. V polovině třetí minuty si šel sednout na trestnou lavici domácí Adam Raška za hru vysokou holí a libereckého hráče Petru Vampolu rozhodčí vyloučili za sekání v šestnácté minutě. Ani jedno oslabení však hráči nevyužili a za celou první část se nikomu nepodařilo umístit puk do soupeřovy brány.

Stejně jako v úvodu utkání i v druhé třetině museli brněnští hoši čelit oslabení. Dvouminutový trest za hákování si ve dvacáté první minutě odpykal Tomáš Dujsík. Přesilová hra Liberci ale nepomohla a Kometa se těsně po jejím skončení dostala do vedení 1:0. Ve dvacáté čtvrté minutě bodoval střelou ke vzdálenější tyči Tomáš Vondráček (asistence Martin Dočekal a Adam Raška). Liberec ale skóre vyrovnal na 1:1 hned po třech minutách. Bakošovu nepovedenou střelu srazil do brány Branko Radivojevič.

Vypjatá atmosféra vyrovnaného utkání nenechala hráče v klidu a ve třicáté minutě se po sražení Adama Rašky spustila bitka. Tu rozhodčí ukončili a rozdali tresty oběma týmům. Za hrubost si odseděli celkem čtrnáct minut Jaroslav Vlach z libereckých tygrů a Martin Dočekal z brněnské Komety a dvě minuty připadli na hostujícího Jana Stránského a domácího Tomáše Malce.

Poslední třetina začala oslabením domácích kvůli vyloučení Viléma Buriana za podražení. Liberci se tak hned po úvodním buly podařilo propašovat puk za Čiliakova záda. Hlavní sudí ale po poradě s videorozhodčím gól neuznal kvůli nahrávce rukou. Třetí část zápasu poté přinesla ještě jeden neuznaný gól. Tentokrát Komety, kdy zakončení Němce předcházela hra vysokou holí.

Během pětiminutového prodloužení se nic nezměnilo a o výsledku tak rozhodly až nájezdy. V jejich průběhu třikrát skóroval domácí Vojtěch Němec a za hosty Martin Bakoš. Vítěznou branku vstřelil až v deváté sérii Bílý tygr Michal Birner. „Zápas byl plný soubojů. Bod je spravedlivý, na ten druhý jsme bohužel nedosáhli,“ komentoval utkání brněnský trenér Kamil Pokorný. „Závěrečná loterie v nájezdech jen okořenila kvalitní zápas. Diváci se bavili. A my také. Jsem rád, že máme bod navíc,“ řekl o vyrovnanosti utkání liberecký kouč Filip Pešán.

Klíčová slova: Kometa, Brno, Bílí tygři, Liberec, hokej, samostatné nájezdy