25.04.2020 09:56


Komentář: Studenti mají jít na pole? Pak komunisti už konečně na smetiště dějin

Autor: Iva Kovačičová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček navrhl, aby šli studenti vypomáhat do zemědělství. Chybí tam pracovní síla. Skončilo by to u zemědělství anebo až někde v uhelném dole a u kreditů za loajalitu? Vysokoškoláci přitom studují z domova a dobrovolničí všude, kde je to potřeba. Možná by se tedy místo nich měli lopat a motyk ujmout sami komunisté.

Studenti mají podle Ondráčka jít pracovat na pole (Zdroj: Fotobankna Pixabay)

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) přišel s návrhem, aby vzali vysokoškolští studenti do rukou lopaty , krumpáče a vyrazili brigádničit na pole. Ondráček je známý tím, že se sice zúčastnil studentských demonstrací 17. listopadu před jednatřiceti lety, ale tak nějak na nesprávné straně barikády, a dodnes se tím chlubí. Disrespekt k vysokému školství je zjevný také z toho, že opsal svou disertační práci a Univerzita Palackého ho vyzvala, aby se vzdal titulu. Z drzých výroků politiků, kteří měli touto dobou sedět za mřížemi, a ne v parlamentu, se člověku dělá špatně.

Studenti zřejmě podle komunisty nemají nic na práci, školy jsou zavřené, proto by nedostatek pracovních sil v zemědělství měli doplnit právě vysokoškoláci. Jejich reakce i reakce znechucené veřejnosti na sebe nenechaly dlouho čekat. „Budete nad nimi případně stát s obuškem a mlátit je, aby víc makali?“ „Nebylo by lepší, aby šli na pole pracovat komunisti, kteří by byli poprvé něčím užiteční?“ ptali se Ondráčka lidé na sociálních sítích. Typickou aroganci, drzost, nadřazování se a neschopnost argumentovat v sobě nedovedl potlačit. Odpověděl například smajlíkem se zdviženým prostředníčkem nebo tazatele ujistil, že na třískání lidí obuškem se udržuje v kondici, protože by se mu to ještě někdy mohlo hodit.

Studenti a lidé, kteří se jich zastávali, měli na obranu plné právo. Školy jsou sice zavřené, ale vyučuje se distanční formou. To zahrnuje online přednášky, úkoly, psaní esejí i testy. Pokud si ovšem Ondráček představuje, že všichni „studují“ jako on, tedy podvádějí, neověřují si informace a neuvádějí k nim zdroje, pak se není čemu divit. Obzvlášť sprostý je jeho návrh vůči studentům, kteří se zapojují do rozsáhlé dobrovolnické pomoci. A že jich není málo. Studenti zařizují seniorům nákupy, rozváží jim obědy, pomáhají s testováním na koronavirus, hlídají děti, šijí roušky, radí, vyvíjí ochranné pomůcky. Zatímco komunisti jen kecají.

Socialistické brigády, které by Ondráček rád obnovil, znamenaly nucenou a mnohdy příliš fyzicky náročnou práci, na kterou chyběla pracovníkům kvalifikace i pracovní nástroje a ochranné pomůcky. Pracovní iniciativa je podle komunistické ideologie jeden z předních činitelů při budování socialistické společnosti. Taková společnost dehonestuje vzdělané a velebí poslušné a oddané lháře a násilníky. Zbavme se zločinnou ideologií ovlivněných pohledů na svět a pozůstatků naší socialistické minulosti jednou provždy. Nenechme o nás šířit lži od člověka, který by se nezdráhal použít v debatě jako protiargument pěst.

 

Klíčová slova: komunisté, KSČM, Zdeněk Ondráček, zemědělství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.