17.10.2017 13:05


KOMENTÁŘ: Mladý gólman může hokejové Pardubice zachránit. Zpackanému derby navzdory

Autor: Iveta Borková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Nepomohly finanční injekce, výměny trenérů ani nový majitel. Hokejové Pardubice prochází v posledních letech očistcem a loni byly jen zápas od sestupu do první ligy. Extraligu se podařilo zachránit a všichni fanoušci doufali, že letošní sezona začne ve velkém stylu. Jenže ouha. Po prvních devíti zápasech mělo Dynamo na kontě pouhých šest bodů za dvě výhry. 

Jinde hází na led kloboučky a čepice při hattricku, v Pardubicích přistál jeden Klo(bo)uček na ledě za pět minut dvanáct, možná s odbíjením dvanácté. Mizérii v klubu přišel zachránit devatenáctiletý gólman Milan Klouček. Dost dlouho trenérům trvalo, než pochopili, že s (pod)průměrným Kacetlem a Růžičkou se budou plácat zase na dně. Stáhnutí mladého gólmana do áčka byl velký risk, ale sluší se za to pardubické trenérské posádce vyseknout poklona. Protože tenhle tah se zatím zdá být tím nejlepším dopingem pro celý klub.

Nedělní derby sice vyznělo jednoznačně ve prospěch největšího rivala z Hradce Králové, vždyť Klouček schytal za svá záda šest kousků. Jenže, při pohledu na statistiky celé extraligy den po derby se tenhle mladý talent stále vyhřívá na druhém místě s úspěšností větší jak 93 procent a průměrem 1,95 branek na zápas po pěti odchytaných utkáních. To je na gólmana velmi solidní bilance. Lepší je pouze rival z Hradce Patrik Rybár, který odchytal o zápas více a těsně pod Kloučkem uzavírá nejlepší trojici boleslavský Brandon Maxwell. Ano, ten Maxwell, kterého loni tehdejší generální manažer Pavel Rohlík poslal z Pardubic nemilosrdně pryč, přitom to byla největší opora týmu, a před fanoušky z něj udělal rozvraceče kabiny, neschopného hokejistu. Tenhle „neschopný a nelidský“ hokejista najednou válí v Mladé Boleslavi a ta se hlavně díky němu drží ve středních vodách tabulky.

Na začátku sezony měly být pardubickými oporami v bráně Ondřej Kacetl s Martinem Růžičkou. Kacetl přitom vychytal dvě výhry, z toho jednu sice s nulou, ale při druhé dostal pět branek a jeho úspěšností zákroků 86,41 procent se nelze příliš chlubit. Stejně tak Růžičkova, vždyť je s necelými 84 procenty na předposledním místě a pod ním je pouze Lukáš Sochůrek z Plzně, který odchytal jen jeden zápas.

Jakkoli si pardubické vedení své gólmany obhajovalo, a že se o to dost snažilo, ten, který může pardubický hokej pozvednout z mizérie je nejmladší z nich. Jeden prohraný zápas neznamená nic, pro fanoušky je to bolestnější o to víc, že to bylo derby, ale pro Milana Kloučka to není důležité. Podstatné je jen to, že se musí postavit nohama pevně na zem, přijmout porážku s pokorou a navázat na výkony ze čtyř zápasů, ve kterých Pardubicím vždy vyčapal aspoň bod. Proti Litvínovu dokonce dva, když udržel čisté konto v šedesáti minutách základní hrací doby, v pěti minutách prodloužení a následně nepustil ani jeden nájezd. Takového Kloučka Pardubice potřebují!  

Klíčová slova: komentář, hokej, pardubice, brankáři

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.