23.03.2020 15:02


Komentář: Co tě nezabije, to tě posílí. Bude tomu tak i v premiérově případě?

Autor: Terezie Sekáčová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Koronavirus. Slovo, které si v posledních týdnech pamatuje každý Čech lépe než narozeniny svých přátel. Neustále nové informace začíná být obtížné sledovat, a tak přichází na řadu, kromě vymýšlení strategií, jak obejít karanténu, také laické analyzování politické situace. Nabízí se tedy otázka. Pomůže koronavirus premiérovi získat ještě větší popularitu, nebo bude hřebíčkem do rakve?

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš. Zdroj: Wikimedia Commons

Po týdnu vytrvalé mediální masáže si většina lidí, častokrát ke svému překvapení, začíná uvědomovat, že se situace za pár dní zázračně nezlepší. Návrat k běžným životům se odkládá na neurčito a lidé si na zavedená opatření postupně začínají zvykat. Premiér Babiš chytře využívá otupělých myslí ve snaze prosadit si novelu, která by mu v jeho sporu o střetu zájmů nepochybně pomohla. Zdá se, jako by si snad ani neuvědomil, jakou ránu si je schopen takovým jednáním zasadit.

Vláda si moc dobře uvědomuje, že se nachází ve svízelné situaci, která ji buď pohřbí, nebo významně posílí. Nejvíce však po tenkém ledě chodí právě Babiš, který si teď musí dávat pozor na každý svůj krok. Právě jeho skutky v souvislosti s koronavirem budou tím, na co si lidé vzpomenou, až dojde na lámání chleba. A to například před volbami.

Společnost se možná rozdělí na dvě nejsilnější skupiny. Jednou z nich budou neutuchající podporovatelé Andreje Babiše, kteří budou do krve bránit jakékoliv premiérovo jednání, ať už bude sebevíc nešťastné. Stejně jako předseda vlády budou arogantně zapírat jakoukoliv jeho lež a nepřipouštět si, že by v době koronavirové mohl udělat něco špatně. Druhá skupina se však opít rohlíkem nenechá. S rychlostí, se kterou byla všechna preventivní opatření zavedena, možná souhlasit budou. Kámenem úrazu se ale v tomto případě mohou stát lži a intriky nejen kolem situace ve zdravotnictví.

Koronavirus zatím premiérovi v zásadě hraje do karet. Rok a půl před volbami znamená nejvyšší čas začít přemýšlet o kampani. Pokud z této situace vyjde jako vítěz, bude mít pravděpodobně vystaráno. S jistotou totiž můžeme říci, že téma koronavirus bude ve společnosti rezonovat ještě velmi dlouho. Pokud se ale současná situace jakkoliv obrátí proti němu, zůstává otázkou, jak efektivní bude v tomto případě jeho marketingový tým a zda dokáže vzniklý nepříznivý stav zvrátit. Nicméně ať už je situace sebevíc komplikovaná, máme oči otevřené. Nenechte se zmást, pane premiére.

Klíčová slova: koronavirus, premiér, vláda, Andrej Babiš, popularita, volby

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.