14.12.2018 22:46


Kohák v Partičce? V Brně je možné všechno

Autor: Michaela Bilíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Vysoká škola improvizace. Tak bývá často prezentována česká Partička v podání herců Michala Suchánka, Igora Chmely, Richarda Genzera a Michala Novotného s hudebním doprovodem Mariana Čurka a moderátorským ostrovtipem Dana Dangla. Hvězdná sestava herců přijela své improvizátorské umění předvést i naživo do Brna, divák, který čekal na ostříleného Dangla byl však zklamán. Tuto úlohu zastal Jakub Kohák.

Patička

Autor: Agentura Hammer

Jedni z nejúspěšnějších současných českých komiků a improvizátorů přijeli do Brna předvést své umění a to hned ve dvou představeních. Vyprodaný sál v hotelu Voroněž při obou představeních v pondělí 10. prosince překypoval lidmi nejrůznějších věkových kategorií, přišli se dokonce podívat i rodiče s odrostlejšími dětmi. Na těch možná zanechalo představení mírné výchovné následky, herci se totiž někdy ve svých výrazech nedokázali krotit. 

V úvodu zatrsal na I like to move it z Madagaskaru Marian Čurko, pro věrného diváka čekajícího na Dana Dangla po něm ale přišel šok. Na pódium napochodoval Jakub Kohák. Partičku určitě neshodil, ale ani ji nijak nezvedl. Oproti Danglovi byl neoriginální a možná málo pohotový. A taky, už je poslední dobou v naší malé kotlině vcelku překohákováno.

Herecké obsazení jak ho známe z obrazovek předvedlo skvělé výkony. Hned v první hře s názvem Reklamace účinkující dokázali, jak dobře se znají. Už když Chmela odešel ze scény, Suchánek s Genzerem sázeli na to, pro koho věc, kterou přišel reklamovat, údajně koupil. Jedním z tipů byla tchýně, ten druhý, v tomto případě výherní, byl farář. Nezapomněli dodat, že onu věc určitě Chmela bude strkat do zásuvky, na což také došlo. Reklamovanou mucholapku nakonec Chmela odhalil.

V dalších hrách vévodila Genzerova neschopnost dobře napovídat a uhodnout. Na obrazovkách divák nevidí, jak se herci na hru chystají. Třeba když došlo na hru Tiskovka a diváci určili Suchánkovi jako postavu Miroslava Donutila, zbývající herci si museli ujasnit, co o něm vlastně vědí. Zatímco Novotný chrlil znalosti o Donutilovi jako encyklopedie, Genzer mlčel. A pak napovídal tak, že problémy neměl jen Suchánek, který nevěděl, že jde o Donutila, ale i všichni diváci v sále, kteří to věděli.

Při Genzerově oblíbené párty, na jejímž úvodu skvěle zatrsal, dostal Suchánek roli Mrtvičky, Chmela roli Mrkvičky a Novotný roli Chucka Norrise. Zdánlivě nejjednodušší postava železného nadmuže se pro Genzera stala téměř nepřekonatelnou překážkou na cestě k úspěšnému ukončení hry. Nepomohlo ani když Novotný přiznal, že si postavil svůj rodný srub. Ale co, na tom se přece divák nejvíce pobaví.

Klíčová slova: Partička, Genzer, Suchánek, Novotný, Chmela

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.